Második helyen végzett Vacsi Imre, a Küzdő és Szabadidősport Egyesület sportolója a Vácott rendezett IV. Hinomoto Kupán.

Vác adott otthont a IV. Hinomoto-IBK Nemzetközi Nyílt Kyokushin Karate Kupának, ahol több, mint 250 versenyző mérte össze erejét és ügyességét. A Küzdő és Szabadidősport Egyesület karatékája, Vacsi Imre senior 1 kategóriában -75 kilogrammban lépett tatamira.

Vacsi Imre a dobogó második fokán állva (Fotó: Küzdő és Szabadidősport Egyesület)

Sensei Fazekas Árpád tanítványának első ellenfele egy hozzá hasonlóan kéköves versenyző volt, csatájukból Imre került ki győztesen. Ezután egy török származású, Németországban élő 2. danos mester várt rá. Imre itt is beleadott mindent, menetelt előre, de ez kevésnek bizonyult magasabban jegyzett ellenfelével szemben, így az előkelő ezüstérmet szerezte meg súlycsoportjában.