Az orosházi fiatal kajakos Szarvason vett részt a hagyományosnak számító szilveszteri futáson. Bizonyította nem csak lapáttal a kezében tud gyors lenni.

A megmozduláson 138-an vettek részt, ahol 2,5 kilométeres távot kellett teljesíteniük. Voltak, akik versenyre vették a szabadidős rendezvényt, a többségnek azonban a táv és önmaga legyőzése jelentette a kihívást – olvasható a bmsextra oldalán.

Luca az előbbi kategóriába tartozik és már rendszeres résztvevője, illetve győztese az eseménynek. Idén újra első helyen végzett korosztályában, de az egész mezőnyből is csupán négy férfi volt képes megelőzni a világbajnoki ezüstérmes kajakost.

A futáson egyébként a szervezők felkérésére sokan jelmezben teljesítették a távot, a legötletesebb maskarába bújó futókat különdíjban részesítettek, ahogy a legifjabb, legidősebb indulókat is.