Polyák László csapata a Szarvast fogadta az OMTK-ULE műfüvén és a második félidei gólra törő játékával magabiztosan nyert.

A Rákóczi Vasas június 7-én játszotta utolsó mérkőzését a 2013/2014.évi megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságban.

Rákóczi Vasas – Szarvasi FC 3 – 0 (1 – 0)

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, műfüves pálya,150 néző
Vezette: Bálint Zoltán

Rákóczi: Lévai – Egry (Anda 88.p.), Dávid Zs., Ludányi, Asztalos – Bozsóki, Buza (Kánya 88.p.), Boros- Mazán, Nyéki, Simon R. (Lövei 79.p.)
Edző: Polyák László

Szarvas: Kiri – Zima, Furár, Erős, Panyik (Cziglédszki 65.p.) – Kovács, Szappanos, László, Janurik – Moldván, Darida (Enabulele Stanley 35.p.)
Edző: Rétes Pál

A 7. helyen álló Rákóczi fogadta a 8. helyen lévő szarvasiakat a bajnokság utolsó fordulójában. A mérkőzés elején ráijesztettek a vendégek a Rákóczira. A 15. percben Furár alapvonalról visszagurított labdáját Szappanos belsőzte 7 méterről kapura, Lévai elvetődve védett.

A 20. percben Panyik lövését tolta szögletre kapusunk.

Az első félóra végén megszereztük a vezetést. A 30. percben Nyéki 25 méteres szabadrúgása a felső lécről vágódott a hálóba, 1-0.

A félidő zárásaként a 45.percben Boros beadásszerű lövése gurult el a kapu előtt keresztben.

A fehérben játszó Rákóczi  a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina
A fehérben játszó Rákóczi a játék minden elemében ellenfele fölé nőtt
(klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

Az 57.percben Nyéki esett el a 16-oson belül, a játékvezető kissé szigorúan a büntetőpontra mutatott. A 11-est Asztalos a bal kapufára bombázta.

A 69. percben egy villámgyors szarvasi kontra végén a kapufa mentette meg Lévai kapuját a góltól.

Az utolsó negyedóra a Rákóczié volt. A 72.percben Buza-Mazán kényszerítő végén Mazán visszagurított labdáját Buza vágta a jobb felső sarokba, 2-0.

A 76.percben Mazán átadását Bozsóki rúgta a kapufára.

A 82. percben Nyéki védők mögé emelt labdáját Mazán kapásból bombázta a rövid felsőbe, 3-0.

A lelkes telepi közönség tapssal köszönte meg a fiúknak az egész éves szereplést. A Rákóczi a 7. helyen fejezte be a bajnokságot.

Polyák László: – Kiegyenlített első félidőt hozott a mérkőzés. Nyéki Boldizsár csodálatos szabadrúgásgólja után a Szarvas kitámadott és a második játékrészben több lehetőségünk nyílt a gólszerzésre. A második félidőben rúgtunk két szabályos, és két érvénytelen gólt, továbbá kihagytunk egy 11-est, győzelmünk teljesen megérdemelt.