A felkészülési meccsen nagy csata volt a Rákóczi és az OFC között. Utóbbi nyert.

Sorozatban játssza felkészülési mérkőzéseit a megyei bajnokságban szereplő Rákóczi Vasas és az NB III-as Orosháza FC. Július 31-én egymással mérkőztek és szoros mérkőzésen az OFC győzött.

Rákóczi Vasas – Orosháza FC  1 – 2 ( 1 – 1 )

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 100 néző.
Vezette: Lovas L. (Gyuga Zs., Fehér J.)

Rákóczi Vasas: Lévai – Boros, Németh, Dávid Zs., Asztalos – Bozsóki, Szabó Á., Gulyás R. – Kánya, Buza, Juhász N. Edző: Polyák László.
Játszott még: Lövei, Ludányi, Polyák Á., Pásztor, Fehér L., Egry, Mazán

Orosháza FC: Bordás – Huszár, Tóth, Makra, Szabó N. – Pál N., Ferenczi, Nyéki, Füredi – Styecz, Baranyai. Edző: Kvasznovszky József.
Játszott még: Könyves, Szabó B., Gulyás J., Kormányos, Petri

A 7. percben váratlanul vezetést szerzett a Rákóczi. Egy hosszú indítás után Juhász Norbert a 16-os sarkáról rúgta ki a hosszú sarkot, 1 – 0

A 23. percben 11-esből egyenlített az OFC. A Nyéki buktatása után megítélt büntetőt Tóth Imre rúgta a kapu jobb oldalába, 1 – 1 .

A 87. percben dőlt el a mérkőzés. Makra mélységi passzát Styecz Milán emelte a kapu közepébe, 1 – 2.

A kemény, de sportszerű mérkőzésen a Rákóczi remek ellenfélnek bizonyult a sorrendben ötödik megyei I. osztályú ellenfelét legyőző sárga-feketéknek.

A fehérmezes Rákóczi kiválóan küzdött, de az OFC most erősebb volt (Fotó: Rajki Judit)

Polyák László: – Az első félidei játékkal lehetek elégedett. Több játékosomon most jön ki a fáradtság, de nekünk a jövő szombati bajnokin kell frissnek lennünk.

Kvasznovszky József: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, jól szolgálta a felkészülést.

A Rákóczi pénteken 18 órakor a nagymágocsiakat fogadja, az Orosháza FC szombaton 10 órakor a Makót látja vendégül.