Az őszi mérkőzésen súlyos vereséget szenvedett csapatunk. Két büntetőt és egy lesgólt ajándékba kapó Vasas 6:3 arányban győzte le az OFC-t. Ma alaposan visszavágtunk, aminek következtében az angyalföldieknek  jövőre is a  másodosztályban kell szerepelniük.

Orosháza FC – Vasas 4–1 (2–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, Mátrai Sándor Stadion, 400 néző
V.: Berger (Hofbauer, Szeles Krisztina).

Orosháza: Molnár T. – Szűcs D., Kerekes I., Makra, Szabó N. – Kerepeczki, Ondrejó, Végh (Szabó T., a 65.), Mohamed (Bernát, a 81.) – Ács, Tóth D. (Lupsa, a 83.)
Vezetőedző: Major László.

Vasas: Halasi – Görgényi, Túri, Kárpáti (Lucas, a 36.), Kovács D. (Ádám, a 73.) – Recklet, Thiago, Berecz (Popovics, az 56.), Cseke — Szilágyi, Wilson
Vezetőedző: Dirk Berger.

14. perc: Kerepeczki labdájával Tóth D. lépett ki a védők gyűrűjéből és a kapus hasa alatt lőtt a hálóba, 1–0.

40. perc: Tóth D. labdát szerzett és 16 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 2–0.

75. perc: Kerepeczki jobb oldali beadást Tóth D. 15 méterről lőtte a jobb sarokba, 3–0. Mesterhármas!

88. perc: Kerepeczki beadása után Bernáth csukafejese jutott a bal alsó sarokba, 4–0.

90. perc: Cseke 13 méterről lőtte ki a hosszú sarkot, 4–1.

Fotók: Kecskeméti Krisztina
Négy gólt varrt a Vasas hálójába az Orosháza (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

Az álmosan kezdő Vasas ellen Tóth D. harmadik helyzetéből szerzett vezetést. A folytatásban is az OFC irányított és növelte az előnyt. Szünet után mezőnyjáték folyt a pályán, majd a 75. percben Tóth Dani megszerezte a mesterhármas találatát.

A hajrában a súlyos sérüléséből felépült Bernáth találata volt hab a tortán. A 90. percben elért angyalföldi találat csak szépségtapaszt jelentett a fővárosiak számára.

A mai mérkőzésen eldőlt, hogy a Vasas nem juthat fel az NB I-be, csapatunk viszont bebizonyította, hogy egyenlő feltételek mellett bárki ellen felvesszük a versenyt.

Major László: – Korrekt játékvezetés mellett tisztességes és nagyszerű játékkal vertünk meg egy nagymúltú csapatot.

Berger Dirk: – Fejben nem voltak itt a játékosaink, mindenkinek maximumot kell nyújtania.