Elmaradt fordulót pótoltak a megyei bajnokságban. A Békéscsabai MÁV-ot fogadta a Rákóczi Vasas.

Rákóczi Vasas – Békéscsabai MÁV 3–3 (1–2)

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 200 néző

Vezette: Szeles Á.

Rákóczi: Lévai – Albert (Mazán N.), Németh G., Ludányi, Boros, Szabó Á., Kánya, Buza, Berta, Debreceni, Baranyai (Fehér)
Edző: Polyák László.

Békéscsaba: Sztankó – Viczián, Kiszel, Zsömbörgi, Bíró J. (Hrabovszki Á.), Takács, Dohányos, Potocska P. (Gyuris), Mazán Zs., Magyari (Hrabovszki G.), Walfisch. Edző: Braun Attila.

Kiállítva: Debreceni (második sárga lap után) a 88. percben.

A 4. helyen álló rákóczitelepiek fogadták a kiesés ellen menekülő vasutasokat. A mérkőzésen borult a papírforma, a 84.percben büntetőből sikerült pontot mentenünk.

A 21. percben váratlanul vezetést szerzett a MÁV. Egy távoli lövés kipattant Lévairól és az érkező Potocska öt méterről a hálóba vágta a labdát, 0–1.

A 33. percben az eső mellé újabb hidegzuhany. Egy jobb oldali lapos beadásra ismét Potocska érkezett és közelről nem hibázott, 0–2.

A 38. percben Baranyai tekert szabadrúgásból a bal felső sarokba, 1–2.

A 65. percben Sztankó kapus rövid felszabadítása után Debreceni emelt 18 méterről az üresen maradt kapu bal oldalába, 2–2.

A 69. percben Mazán Zs. lőtte a labdát látványos mozdulattal 16 méterről a bal alsóba, 2–3.

A 84. percben kezezés miatt megítélt büntetőt Buza a kapu jobb oldalába helyezte, 3–3.

A Rákóczi magabiztos győzelem helyett megszenvedett az egy pontért.

Polyák László: – Bosszantó dolog, hogy egy ilyen csapat három gólt rúg nekünk úgy, hogy mi hatot rúghattunk volna.

Braun Attila: – Azt gondolom, hogy a mérkőzés végén vesztett két pont ellenére is elégedettek lehetünk az egy ponttal.

A Rákóczi május 20-án Mezőberényben lép pályára.