50 méter mellúszásban egyéni legjobb időeredményét megjavítva elsőként csapott a célba az orosházi úszó a hétvégi, vásárhelyi megmérettetésen.

14 egyesület 102 versenyzője állt rajtkőre július 7-én Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a Béka Derby Országos Úszóversenyen. A 2004 és 2005-ben született fiatalok számára kiírt országos bajnokságon az Orosháza Úszó Egyesületet Fetser Rebeka Ida képviselte.

Gyurta Gergely adta át az érmet Rebekának (klikk a képre) Fotó: egyesület

Rebeka az 50 méter mellúszásban egyéni legjobb időeredményét megjavítva elsőként csapott a célba, ezzel országos bajnok lett. 50 m gyors-, 50 m hát- és 100 m gyorsúszásban a dobogó második fokára állhatott. Az érmeket Gyurta Gergely adta át, aki Debrecenben az Úszó Európa-bajnokságon 1500 m gyorsúszásban 3. helyezett lett. Selmeczi Edit tanítványa a csapatversenyben a 9. helyen zárt.