Öten képviselték a hétvégén az Orosházi Kerékpáros Sport Egyesületet a debreceni országúti kerékpárversenyen. Valyuch Mihály a harmadik helyen zárt.

Április 28-án rendezték meg Debrecen környékén a Hajdú-Főnix Kupa országos országúti kerékpárversenyt. A nevezőkre délelőtt egy 10 km-es egyenkénti indításos időfutam, délután egy 100 km-es mezőnyverseny várt. Az Orosházi Kerékpáros Sport Egyesületet öten képviselték: Berki Csaba, Czollner Krisztián, Márta Mihály, Valastyán János és a gyulai Valyuch Mihály.

A legkiválóbban a remek formában versenyző Valyuch Mihály teljesített, aki a délelőtti és a délutáni versenyek alapján összetettben a 3. helyen ért célba. Az orosházi klubtól megtudtuk, versenyzőjüknek nagyon fekszik ez a pálya. Márciusban itt rendezték meg a Hajdú-Bihar megyei területi évadnyitót, ahol a nagyon szeles, hideg időben összetettben a 2. helyen végzett.

A debreceni viadal után az egyesület tagjai a június 2-i, 204 km-es Tour de Pelso-ra készülnek.