Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 300 néző.

Rákóczi: Lévai – Debreceni, Dávid Zs. (Vidákovics), Németh G., Boros – Szabó Á., Gulyás (Vági Z.), Baranyai (Ludányi ), Buza, Elekes, Hrabovszky.
Edző: Polyák László

Méhkerék: Patka – Bányai P., Gajdács (Komlósi), Balog Zs.., Lukucz I., Ruzsa (Balogh Á.) – Lukucz M. ( Pojendán), Bagi, Knyihár- Bányai T., Sztojka.
Edző: Turcsek Zoltán

Már az első percben megszerezhette volna a vezetést a Rákóczi. Buza ígéretes helyzetben tekerte a labdát kapura, Patka kapus bravúrral védett.

A 13. percben aztán megérkezett a vezető gól. Elekes a bal oldali alapvonalról visszagurított labdáját Baranyai passzolta Buza elé, majd a visszakapott labdát a kapu bal alsó sarkába gurította, 1-0. Erre mondják, hogy csiki-csuki.

A 18. percben Debreceni buktatta Sztojkát a 16-oson belül. A sértett biztosan értékesítette a büntetőt, 1-1.

A 31. percben Buza átadását Baranyai fejelte a jobb sarokba, 2-1.

A 35. percben újabb gólt szerzett a Rákóczi. Elekes-Hrabovszky-Debreceni összjáték végén a jobbhátvéd Debreceni lőtt a bal alsó sarokba, 3-1.

A 45. percben eldönthette volna a mérkőzést a hazai csapat. Elekes 17 méteres lövését a kapus kiütötte, az érkező Baranyai a kapusba lőtt.

A 7-es Baranyai Béla a Rákóczi első gólját rúgja (klikk a képre) Fotók: Melega Krisztián

A 62. percben feljött a Méhkerék: egy jobb oldali visszagurított labdát Lukucz I. vágta 15 méterről a hálóba, 3-2.

A 87. percben Bagi 26 méteres szabadrúgása a jobb kapufáról vágódott a mezőnybe.

A 89. percben a vendég Knyihár került a kiállítás sorsára.

A két remek formában lévő csapat mérkőzését nagy iram, izgalmas játék és sok gól jellemezte. A Rákóczi az első perctől támadólag lépett fel, abszolút uralta a játékot, a Méhkerékre nézve hízelgő a három bekapott gól, a helyzetek alapján lehetett volna több is. A második félidő kiegyenlített játékot hozott, a Méhkerék az utolsó 20 percben beszorította a Rákóczit és gólt lőtt. A vendéglátó csapat végül megőrizte egygólos előnyét, itthon tartva a három pontot.

Polyák László: – Nagyszerűen játszó csapatunk teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a tavasszal remek formában játszó Méhkerék ellen.

Turcsek Zoltán: – A második félidei játékunk alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.

A Rákóczi Vasas május 6-án Csabacsűdön lép pályára. A mérkőzés kezdési ideje: 17 óra.