A „második félidejéhez” érkezett a 2011. évi Autocross Európa Bajnokság.

A tíz futamból álló versenysorozaton az orosházi Kárai Tamás 6 forduló után az első helyen áll az összetett versenyben. A kiváló sportoló értékelte az eddig elvégzett munkát.

Hogyan készült a csapat az idei évre?

Mint minden évben, darabokra szedtük a Skoda Fábiát, kicseréltünk minden alkatrészt. Folyamatosan dolgozunk az autón, hiszen a különböző pályák megkövetelik, hogy minden apró részletre odafigyeljünk.

Milyenek voltak az eddigi versenyek?

Nem titkoltan az volt a célom, hogy a bajnokság ezen szakaszában vezessük az összesített versenyt. Nehezen indult az évünk. Portugáliában elvéreztünk, de a következő futamot Franciaországban megnyertük. Lettországban a vetélytársak mellett a Fábiával is meg kellett küzdeni, a rajt után eldurrant a szervócső, így a 3. hely bravúrnak volt tekinthető. Ezt követte két német futam, ahol rajt-cél győzelem következett. Július 2-3-án Csehországban 2. lettem, így a nagy rivális Fejfar előtt 4 ponttal vezetem az összesített versenyt.

Kárai Tamás és versenygépe (Fotó: Kárai Team)

Milyen esélyekkel vág neki a hátralevő négy futamnak?

Nem szeretnék esélylatolgatásokba bocsátkozni, mert ez technikai sport, ahol minden lehetséges.

Láthatjuk-e hazai környezetben?

Augusztus19-21 között lesz a magyar futam, Nyírádon. Sok-sok nézőre számítunk, remélem nem okozunk csalódást!