Nyerhettek volna focistáink, de két hiba megpecsételte a csapat sorsát.

MTK Budapest II – Orosháza FC 2 – 1 (0 – 1)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés, Budafok 100 néző
Vezette: Böcskei( Péter, Szeles Krisztina)

MTK II.: Hegedűs – Szurkos, Kornis, Kelemen, Zámbó – Macura, Szabó Á., Kákonyi (Óde 91. perc) Nikházi – Molnár M. (Dobó 86. perc) Frank (Forró 82. perc)
Vezetőedző: Pölöskei Gábor

Orosháza: Molnár – Szabó N., Futaki, Kerekes, Lupsa (Baranyai 83. perc) – Balogh, Bartyik, Kerepeczki, Ács (Petneházi 65. perc) – Szabó T. (Mike 69. perc) Randelovic
Vezetőedző: Marik László

Kiállítva Zámbó Bence a 80. percben.

Bátor támadójátékkal alaposan meglepte jónevű ellenfelét az Orosháza FC. Már az 5. percben Bartyik szabadrúgásával vezetéshez jutott a sárga-feketében játszó csapatunk. Bartyik a 16-os sarkáról elvégzett szabadrúgása a szétnyíló sorfal között jutott a rövid sarokba (0-1).

Az első félidő végéig küzdelmes mezőnyjáték alakult ki, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

A sárgamezes orosháziak nem tudták megtartani a vezetést (Fotó: Betkó Tamás)

A második játékrészben súlyos orosházi egyéni hibák miatt fordított az MTK. A kék-fehérek két kapuralövésből 2 gól szereztek.

Az 59. percben Nikházi talált 20 méterről a hálóba (1-1)

A 82. percben egy lepattanó labdát Kákonyi lőtt a kapuba Molnár kapus lába között (2-1)

Egészen a 60. percig nekünk állt a mérkőzés, jól focizott csapatunk. Ám elég volt két hiba ahhoz, hogy a halvány teljesítményt nyújtó ellenfél megfordítsa a meccset és otthon tartsa a 3 pontot.

Pölöskei Gábor: – Rendkívül szervezetten és jól futtballozó ellenfelet sikerült legyőznünk mérsékelt teljesítménnyel.

Marik László: – Olyanok voltunk mint La Fontaine meséjében a varjú: kiénekelték a sajtot a szánkból.