Vacsi Imre és Zsedényi Nóra is dobogóra állhatott a múlt hétvégi  félegyházi  Kyokushin Karate versenyen.

Február 20-án Kiskunfélegyháza adott otthont az I. Kiskun Kupa kyokushin karate versenynek. Négy ország: Ausztria, Horvátország, Ukrajna és Magyarország 260 versenyzője vett részt a viadalon. A pénzdíjas, nemzetközi verseny az orosházi KSZSE számára az idei év első versenye volt, amin szép sikereket értek el sportolóink.

Gyermek kategóriában Péter Levente és Tóth Vendel indult.  Mindketten a legjobb nyolc közé jutásért folytatott küzdelmekben estek ki.

A serdülő lány kategóriában Zsedényi Nóra képviselte az egyesületet. Nóra első küzdelmét 16 másodperc alatt befejezte, az ellenfelét egy test K.O.-val kiütötte, majd végül az előkelő harmadik helyen végzett.

Az orosházi karatés csapat (Fotó: egyesület)

Felnőtt kategóriában Koska Zsolt és Vacsi Imre versenyzett. A két felnőtt C kategóriás versenyzőnk közül Koska Zsolt élete első kyokushin karate versenyén indult. Számára a tisztes helytállás volt az elvárt, amit maximálisan teljesített.

Vacsi Imre a 80 kg-osok versenyében technikai K.O.-val szerezte meg az ezüstérmet – tudtuk meg a klub beszámolójából.

A csapat edzője sensei Fazekas Árpád 3 danos mester.