Még júniusban írtunk arról, hogy a strandon is megkezdődött a birkózók 2023-as szezonja. Az országos bajnoki sorozat második állomásának az előző fordulóhoz hasonlóan Soltvadkert adott otthont.

Az Orosházi Birkózó Egyesület versenyzői ezúttal is több kategóriában és súlycsoportban képviselték csapatukat. A legeredményesebb versenyzőnek ezúttal Fekete Bence bizonyult, aki meg is nyerte súlycsoportját, azaz a felnőtt 80 kilogrammosok mezőnyét. Nem sokkal maradt el tőle a dobogón csapattársa, Hangyási Balázs sem, aki a bronzérmet szerezte meg a súlycsoportban.

Molnár Tibor révén egy ezüstéremnek is örülhettek, ő a 70 kilogrammosok között állhatott fel a dobogó második fokára, míg Bakos Ferenc az U18-asok és a felnőttek között is próbára tette magát.