A magyar női tornászválogatott a harmadik helyen végzett a törökországi Mersinben zajló Európa-bajnokság csapatversenyén. A bronzérmes csapatnak Böczögő Dorina is a tagja volt.

Az M4 Sport tudósítása szerint a csütörtöki selejtezőben Ukrajna, Románia, Magyarország volt az első három helyezett sorrendje, ez pedig a hatcsapatos fináléban sem változott.

A dobogó harmadik fokára állhattak (Fotó: MATSZ)

A bronzéremmel egyébként a magyar női tornasport első Európa-bajnoki érmét szerezte meg csapatversenyben Bácskay Csenge, Kovács Zsófia, Makovits Mirtill, Székely Zója, Böczögő Dorina összeállítású válogatott.

Böczögő Dorina (jobbról a második) és csapattársai (Fotó: M4 Sport)

A döntőben minden válogatott öt tagja közül hárman mutathatták be gyakorlatukat és minden eredmény számított. Böczögő Dorina és csapattársai végül összesen 151,597 szerzett ponttal végeztek a mezőny harmadik helyén.