A második fordulót rendezték meg szombaton a megyei kvalifikációs bajnokság „A” csoportjában.

A kvalifikációs bajnokság 1. fordulójában az orosházi csapat Kunágotán aratott gólzáporos győzelmet. Szabó Áronék 10:2 arányban nyerték a találkozót. A doboziak az első körben hazai pályán szenvedtek 4:1-es vereséget a Jamina ellen. A találkozó előtt Kvasznovszky József edző elmondta, hogy ismeretlen az ellenfél, de jó játékot és győzelmet vár csapatától.

OMTK-ULE – Dobozi SE      8 – 1       (4 – 0)

ULE-Sportközpont, 110 néző. Vezette: Krajcsovicz Zsolt (Petrovszki Péter, Halma Sándor)

Orosháza: Beke – Kasuba, Szabó N., Dajcs (Bessenyei), Selmeczy, Fehér, Harangozó (Csőke), Szabó Á., Miszlai, Vincze (Sajti), Péli (Várdai).  Edző: Buza Barnabás, Kvasznovszky József.

Doboz: Wagner – Szabó A., Balog Zs., Lukucz M. (Balogh G.), Pojendán, Barcsay, Balogh Á., Szigeti, Szabó L. (Erdős), Mészáros, Rácz Gy. Játékos-edző: Balog Zsolt.

Gólszerzők: Vincze (17.), Szabó Á. (21.), Miszlai (40.), Fehér (45., 52.), Péli T. (50., 66.), Csőke (83.), ill. Vincze (56. – öngól).

A gólok története:

17. perc: Kisszöglet után Fehér jobb oldali beadását Vincze belsőzte közelről a hálóba, 1-0.

21. perc: Szabó Áron lendületes labdavezetés után, több védőt kicselezve lőtt a hosszú sarokba, 2-0.

40. perc: Kasuba jobb oldali lapos beadása után Miszlai vágta a labdát a léc alá, 3-0.

45. perc: Fehér B. a 16-os sarkáról lőtte a labdát a hosszú sarokba, 4-0.

50. perc: Vincze keresztlabdáját Péli emelte a kapus fölött a hálóba, 5-0.

52. perc: Fehér 25 méteres szabadrúgása vágódott a léc alá, 6-0.

56. perc: Egy óriási partdobást követően Vincze fején csúszott tovább a labda és egy pattanás után Beke kapus felett a hosszú sarokban kötött ki – öngól, 6-1.

66. perc: Péli lépett ki egy mélységi átadással és emelt a kapus fölött a hálóba, 7-1.

83. perc: Fehér mélységi labdáját Csőke emelte a kapuba, 8-1.

Edzői nyilatkozat:

Buza Barnabás, Kvasznovszky József: Egész mérkőzéshez jól álltunk hozzá, sok helyzetet dolgoztuk ki és megérdemelten nyertünk.

Az OMTK-ULE augusztus 30-án, 17 órakor Tótkomlóson vendégszerepel.