Fantasztikus sikert ért el 1979-ben Phenjanban, 22 ezer néző előtt a magyar asztalitenisz-válogatott, akik a világbajnoki aranyérmet hódították el. Ennek örömére rendeztek versenyt június 27-én, az Orosházi Asztalitenisz Csarnokban június 27-én, ahol amatőr és NB-s kategóriákban is összemérhették ügyességüket a sportág képviselői.

A játszmák 21 szerzett pontig tartottak, a győzelemhez két szett megnyerésére volt szüksége az asztaliteniszezőknek. Két kategóriában, amatőr és NB-s, azaz a nemzeti bajnoksághoz tartozó versenyzőkből álló mezőnyben hirdették meg a versenyt. Voltak résztvevők, akik két aranyéremmel is gazdagodtak, az orosházi Nyári László és a mezőtúri Takács László az egyéni- és a párosküzdelmek során is a dobogó tetejére állhatott.

Részletes eredmények:
Amatőr kategória:
Páros:
1. hely: Nyári László – Elek Gyula (Orosháza)
2. hely: Katonáné Klára – Kasza Anett (Árpádhalom)
3. hely: Szilva Lajos – Bárdos Botond (Mezőkovácsháza, Orosháza) és Rajki Zoltán – Nagy József (Orosháza)

Egyéni:
1. hely: Nyári László (Orosháza)
2. hely: Kasza Anett (Árpádhalom)
3. hely: Katonáné Klára (Árpádhalom) és Nagy József (Orosháza)

NB-s kategória:
Páros:
1. hely: Takács László – Gigacz Ferenc (Mezőtúr – Orosháza, Eötvös DPSE)
2. hely: Csúcs János – Csúcs László (Hódmezővásárhely)
3. hely: Tóth Jenő – Nagy Máté (Gyula, Tura – Pest megye) és Bárdos Botond – Schneider György (Orosháza, Eötvös DPSE)

Egyéni:
1. hely: Takács László (Mezőtúr)
2. hely: Gigacz Ferenc (Orosháza, Eötvös DPSE)
3. hely: Csúcs János (Hódmezővásárhely) és Schneider György (Orosháza, Eötvös DPSE)