- hirdetés -

Megtartotta idei küldöttgyűlését a Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BMKIK). A hét eleji rendezvényen elfogadták a szervezet 2018. évi tevékenységéről, gazdálkodásáról, valamint a 2019-es programtervről és költségvetésről szóló előterjesztést. Emellett az eseményen kiosztották a kamarai elismeréseket is, többek között az orosházi Szabó Gézának, az Euro-Unior Kft. ügyvezető igazgatójának.

A Békés Megyei Kormányhivatalt vezető dr. Takács Árpád kormánymegbízott nevében dr. Rákóczi Attila főigazgató köszöntötte a küldötteket kiemelve az iparkamara és a kormányhivatal közti hatékony együttműködés fontosságát.

A kitüntető címeket a kamara elnökétől, dr. Orosz Tivadartól és a kormányhivatal főigazgatójától vették át az érintettek. „Az Év Békés Megyei Kamarai Vállalkozója 2018” díjat idén Bődi János, a szarvasi Integrál Építő Zrt. alapító tulajdonosa, a kamara általános alelnöke érdemelte ki. „Az Év Békés Megyei Ipari Vállalkozása 2018” kitüntetést a gyulai Royal Nyomda Kft. kapta meg, melyet Balog Miklós ügyvezető vett át. „Az Év Békés Megyei Kereskedője, Szolgáltatója” Vincze Jánosné, a békéscsabai Kisvendéglő a Hargitához tulajdonosa lett. „Az Év Békés Megyei Kézműves Vállalkozója” díjjal Győri Árpád békéscsabai bádogosmester gazdagodott.

Több éven keresztül, a kamara érdekében végzett kiemelkedő munkásságáért „Dr. Gyalog Sándor Emlékdíj Kiváló Kamarai Munkáért” elismerést vett át Szabó Géza, az orosházi Euro-Unior Fűtéstechnika Kft. ügyvezető igazgatója, a BMKIK ipari tagozatból választott alelnöke.

Dr. Orosz Tivadar elnök a díjátadót követően arról beszélt, a kamara egy nagyon kedvező évet zárt: mintegy 320 millió forintos bevétel mellett és hasonló kiadással 2,6 millió forintos eredményt tudnak felmutatni a tavalyi költségvetésükben. A pénzügyi, anyagi helyzet várhatóan idén is hasonlóan alakul, 2019-ben már 382 millió forint bevétellel és kiadással számolnak. Mint mondta, az értékelésnél nem szabad kihagyni, hogy jól teljesít a magyar gazdaság: 2018-ban 5 százalékos gazdasági növekedés volt, jelentős bérfelzárkóztatás (11,3 százalék átlagbér), de emelkedtek a beruházások is (9 százalékkal). Ezek a mutatók Békés megyében is hasonlóan alakultak, sőt, a beruházások tekintetében magasabb volt tavaly a térség rátája – tudósít a kamara.

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.