Egy győzelem és két döntetlen a hétvégi mérlege a PET-BAU ASE női asztalitenisz csapatainak. Az Extraligában és az NB I-ben is asztalok elé álltak az orosháziak.

PET-BAU ASE Orosháza I. –Kecskeméti TE KT 6-4
Női Extra liga
asztalitenisz-mérkőzés, Orosháza.
Győztesek:
Braun Éva 3, Csáki Rita, Nagypál Márta 1-1, valamint a Braun-Horváth páros 1.

Az őszi idegenben lejátszott mérkőzés eredménye megismétlődött a hazai visszavágón. Braun Éva vezetésével kiélezett összecsapáson tartotta itthon a két bajnoki pontot a PET-BAU ASE.

Fotó: Kecskeméti Krisztina

PET-BAU ASE Orosháza I.- Statisztika PSC I. 5-5
Női Extra liga asztalitenisz-mérkőzés, Orosháza.

Győztesek: Braun Éva, Horváth Lilla 2-2, valamint a Braun- Horváth páros 1.

Óriási küzdelemben osztozkodott meg a pontokon a két csapat, öt mérkőzés is a döntő ötödik játszmában dőlt el, melyből négyet a hazaiak szereztek meg, mégsem tudtak a Statisztika fiataljai fölé kerekedni.

Fontos győzelmet szalasztottak el Horváth Lilláék, hiszen a döntetlen után csupán matematikai esély maradt. A két együttes harmadik összecsapásán nagy különbségű PET-BAU ASE-győzelem szükséges, hogy az orosháziak elérjék a negyedik pozíciót.

MOATSZ Utánpótlás válogatott – PET-BAU ASE Orosháza II. 9-9
Női NB I-es asztalitenisz-mérkőzés, Budapest.
Győztesek:
Hudák Dorina 3, Varga Bernadett, Szabó Mariann 2-2, Farkas Izabella 1, valamint a Szabó – Farkas páros 1.

Hudák Dorina volt a csapat húzóembere a MOATSZ ellen (Archív fotó: Takács Csaba)

A válogatott fiatalokkal szemben igazságos eredmény született – írja beszámolójában Bogdánffy Csaba, a PET-BAU ASE szakosztályvezetője.

Az eredményt nagyban befolyásolta a lebetegedett Benkő Anett hiánya. Az orosháziak közül Hudák Dorina szereplése volt leginkább meghatározó.