- hirdetés -

Humorral, szerelemmel, dallal, tánccal alaposan megfűszerezett előadást kapott „vacsorára” a Petőfi Művelődési Központ közönsége május 22-én este. A Paprikáscsirke avagy Stex és New York című zenés vígjátékot a Gergely Theáter szereplőgárdája tálalta a Tavaszi Színházi Esték harmadik felvonásaként.

Végy egy jobb sorsra érdemes magyar családot, akik új vállalkozásba kezdenek. Fűszerezd meg egy anyóssal, akit még az ellenségednek sem kívánnál. Ízlés szerint paprikázd fel a hangulatot egy inassal és egy szobalánnyal. Főzd meg jól poénokkal, ízesítsd remek slágerekkel és egy professzorral.

A Gergely Theáter ajánlása szerint már össze is állt egy igazán szórakoztató előadás receptje. És, hogy miért pont erre a darabra esett a választás, arról a színház vezetője, Gergely Róbert beszélt az Oroscafénak.
– Én mindig keresek a következő évadokra színdarabokat, és amikor kutattam, akkor előkerült a szekrényemből az a példány, amiben én magam is játszottam, hiszen Gusztit, az inas én alakítottam a Paparikáscsirke című darabban. Ezt a darabot Magyarországon az Andrássy úti színházban 78-79 évvel ezelőtt mutatták be Gombaszögi Ellával, Kiss Manyival és a kor nagyjaival, Fényes Szabolcs pedig a zenéjét írta. Elolvastam újra és rögtön előtolultak az emlékek, hogy milyen jól szórakozott a közönség akkor, amikor még én is játszottam – idézte fel.

Csomor Csilla és R. Kárpáti Péter összeszokottan alakították a házaspárt (Fotó: Kecskeméti Krisztina)
Csomor Csilla és R. Kárpáti Péter összeszokottan alakították a házaspárt (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

Innentől nem is volt kérdés, hogy műsorra tűzi-e, mindössze egy alcímmel egészítette ki: Stex és New York. Hogy mitől Stex és mitől New York?
– A darab egy magyar vállalkozóról szól, akinek sajnos fogytán a pénze és valahonnan szereznie kellene. A tőke forrását Mr. Kenedyben, a dúsgazdag amerikai üzletemberben látja. A jó fogás reményében feleségével a Forgács villába várják őt és leányát egy paprikáscsirke vacsorára – vázolta a sztorit Gergely Róbert, aki ezúttal rendezte a darabot.

A pénz bolondít

Később az is kiderült, hogyan lett vacsoravendég az inasból és a szobalányból, hogyan viszonyul egymáshoz anyós és vej, a família és a vendégek és hogyan bolondulnak meg mindannyian a pénz gondolatától.
– Ezek a karakterek a mai napig megvannak, a 21. században, ezek a problémák a mai napig fennállnak. Helyzet van, kellene egy kis segítség, mást gondolok valakiről, mint ami valójában, lenn és fenn, vannak jobb és kevésbé jó időszakok. Azonban, ha derűsek vagyunk és optimisták és kezünkbe vesszük a sorsunkat, akkor talán megoldódik az életünk, ahogyan ebben a darabban is – mondta el Csomor Csilla, aki a Forgács villa úrnőjét alakítja.

Miközben pedig minden megoldódott így vagy úgy, hamisítatlan magyar fűszerként felcsendültek Fényes Szabolcs slágerei, mint például a Fogj egy sétapálcát. Néhány ínyenc a teltházas előadásról hazafelé tartva talán dudorászta is őket, jelezve, hogy egy könnyű, de mégis tartalmas paprikáscsirkét „fogyaszthatott el” két és fél órában.

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.