- hirdetés -

Változatlanul lehetőségük van a magánszemélyeknek adójuk 1+1 százalékának felajánlására. A rendelkező nyilatkozat benyújtásának határideje május 22.

Akik már benyújtották bevallásukat, de még egyetlen szervezetet sem jelöltek meg kedvezményezettként, vagy nem a munkáltatójukon keresztül juttatják el 1 százalékos nyilatkozataikat a NAV-hoz, még nem maradtak le semmiről. A felajánlás legegyszerűbb és leggyorsabb módja, Ügyfélkapun át elektronikusan eljuttatni a rendelkező nyilatkozatot a NAV-hoz.

A rendelkező nyilatkozat benyújtható:

  • a személyi jövedelemadó-bevallással együtt (Ügyfélkapun keresztül elektronikusan, postán, vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen),
  • az új online felületen március 15-e után a WebNYK program segítségével,
  • munkáltatói adómegállapítás esetén május 10-ig lezárt, adóazonosítóval ellátott, ragasztott felületén átnyúlóan, saját kezűleg aláírt borítékban leadva a munkáltatónak,
  • a bevallástól elkülönülten, közvetlenül a NAV-hoz, lezárt, adóazonosító jellel ellátott borítékban, postán vagy személyesen.

A magánszemély külön-külön nyilatkozatban rendelkezhet befizetett adójának:

  • 1 százalékáról egy előzetesen regisztrált civil kedvezményezett (pl. egyesület, alapítvány, közalapítvány), valamint a további
  • 1 százalékáról egy technikai számmal rendelkező egyház vagy a kiemelt költségvetési előirányzatként meghatározott cél (az idén a „Nemzeti Tehetség Program”) javára.

A kedvezményezett civil szervezetek és a technikai számmal rendelkező egyházak listája megtalálható a NAV honlapján.

A rendelkezés érvényességének feltétele az adó határidőben történő megfizetése. A rendelkező magánszemély idén is változatlanul hozzájárulhat ahhoz, hogy nevét és postai, illetve elektronikus levelezési címét a civil kedvezményezettel a NAV közölje. Az adatok megadása csak önként választható lehetőség, nem feltétele az érvényes rendelkezésnek – tudtuk meg Jegyinák Attila sajtóreferenstől.

Azok az adóforintok, amelyekről nem rendelkeznek az adózók, a költségvetésben maradnak. Az a pénz azonban, amit az állampolgárok támogatásként felajánlanak, leggyakrabban a rászorulók támogatását, a gyermekek fejlődését, gyógyítását és állatmenhelyek működését szolgálja.

 

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.