A múlt hétvégi Hagyományok-ízek verseny keretében több kategóriában díjazták a legjobbakat. Írjuk az eredményeket!
Rajzpályázat
A rajzpályázatra összesen 80 alkotás érkezett be.
Alsó tagozat:
1. Koszó Inez (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Rákóczitelepi Tagintézménye 4. osztály)
2. Matuska Luca (Katona József Általános Iskola 4.osztály Szigetszentmiklós)
3. Tarján Korina (Békéssámsoni Általános Iskola 1.osztály)
Különdíj: Bakos Nóra (Békéssámsoni Általános Iskola 3.b osztály)
Felső tagozat:
1. Kocsis Anett (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina Sándor Tagintézménye 5. osztály)
2. Hegedűs Bernadett (Békéssámsoni Általános Iskola 7.osztály)
3. Recski Ádám és Csiszár Edvárd (Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda Orosháza 7/a osztály)
Különdíj: Cziráki Krisztián (Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola Czina Sándor Tagintézménye 7 osztály)
Kisüsti gyümölcspálinka
A versenyre 66 versenyző regisztrált 167 pálinkával.
Vajdaság: 20 versenyző, 48 pálinkával
Szlovákia: 3 versenyző, 15 pálinkával
Románia: 4 versenyző, 12 pálinkával
Magyarország: 39 versenyző, 92 pálinkával
Díjazottak 2017-évben:
Ország Arany Ezüst Bronz
Vajdaság 15 14 8
Szlovákia 2 3 3
Románia 0 6 3
Magyarország 21 25 18
Orosháza legjobb vajdasági pálinkafőzője: Dvorszki Erzsébet, Zenta
Orosháza legjobb felvidéki pálinkája: Aroma CT, Komárno
Orosháza legjobb erdélyi pálinkája: Csipán Pálinkafőzde, Nyárádszentsimon
Orosháza legjobb hazai pálinkája: Csörnyei László, Hosszúhetény
Orosházi versenypálinkák nagydíja 2017: Rónaszéki János Gyula
Házi készítésű füstölt szalámi nagydíj 2017: Szilasi Horváth Tamás Orosháza
Húsüzemek füstölt kolbász, szalámi versenyének eredménye
Füstölt kolbász:
1. Szarvasi pulyka vékony kolbásszal: Alföldi Hús Kft., Szarvas
2. csemege vékony kolbásszal: Békési Húsfeldolgozó Kft., Békés
3. Csípős vékony lángolt kolbásszal: Benkó Hús Kft., Újkígyós
Füstölt szalámi eredmény:
1. csípős szalámival: Benkó Hús Kft., Újkígyós
2. Gorzsai fehér szalámival: Gorzsai húsüzem, Hódmezővásárhely
3. Kulárés csípős szalámival: Herba-Rex Kft., Tótkomlós
Különdíj- Csípős szalámival: Young hús Kft., Szarvas
Kolbászkészítő csapatverseny:
1. Pallér-Böllér csapat, Újkígyós
2. Kolb-Ászok csapat, Battonya
3. Gerendási Szomszédok csapat, Gerendás
Különdíj:
Oros-Haza Baráti kör
Fidesz Orosházi csoportja
Orosházi Kolbászklub Hagyományőrző Egyesület
Kolozsi Gazdakör
Békés Megyei Kormányhivatal Orosházi Járási Hivatala
Ízőrzők – Orosháza
Végvári Gazdakör
A legfiatalabb csapat díj, és MAGOSZ különdíj: a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kar „MindmöGöttüK”csapata, Hódmezővásárhely
Legízletesebb sütnivaló kolbász díj: Vegetáció Kft. Orosháza
A legjobb határon túli csapat díj: Drávaszögi-legények – Bellye, Horvátország
Az Orosházi Kolbászklub Hagyományőrző Egyesület Vándordíja: Pusztakeresztúri Gazdakör-Pusztakeresztúr, Temes megye