Harmadik edzőmeccsén is fölényesen győzött az OMTK-ULE felnőtt labdarúgó csapata.

Rendhagyó módon kezdődött pénteken az újonnan alakult OMTK-ULE 1913 felnőtt labdarúgó csapatának harmadik edzőmérkőzése. Az eredeti 18 órás kezdés helyett a vendég Atletiko Békéscsaba késése miatt 45 perccel később kezdődött az összecsapás. A találkozó így sötétedés miatt a 80. percben véget ért.

OMTK-ULE 1913 – Atletico Békéscsaba     5 – 1    ( 2 – 0 )

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, OMTK-ULE Sportcentrum, 30 néző
Vezette: Dobi Balázs.

OMTK-ULE: Lunczner – Harmati, Pardi, Boros, Tárnyik – Elekes, Szántó, Fejes – Suta M., Lövei, Greman. Játszott még: Csáki, Jónás J., Dudás
Edző: Gyimesi András.

Lendületesen kezdték a mérkőzést a felek. A 20. percig egy-egy távoli próbálkozással kísérleteztek a csapatok, de a kapusok a helyükön voltak.

A 20. percben Lövei ígéretes helyzetben fölé emelt.

Egy perccel később már ünnepelhettek a hazaiak. Egy védelmi rövidzárlatot Suta Máté góllal büntetett, így vezetést szerzett az ULE, 1-0.

A 31. percben Lövei második nagy helyzetét hagyta ki, ezúttal mellé tekert.

A 38. percben csatárunk már nem hibázott. Greman bal oldali beadását  a felső kapufára fejelte, a kipattanót a hálóba stukkolta, 2-0.

Pardi (kékben) magabiztosan játszott a védelem tengelyében. Fotó: Betkó Tamás

A második félidőt góllal kezdte az Atletico. Az 51. percben egy jobb oldali beadást Németh B. fejelte a bal alsó sarokba, 2-1.

Az esti harmat miatt csúszóssá vált a pálya, többen kerültek a fűre a kelleténél.

Az 58. percben ritkán látható találatot ért el az ULE. A rutinos Elekes szögletből, érintés nélkül tekerte a hosszú sarokba a labdát, 3-1. Szépségdíjas gól volt!

A 64. percben Lövei kapott az ellenféltől egy kiugratást, köszönte szépen és néhány lépés után a kapus mellett a hálóba gurított, 4-1.

A 78. percben Dudás Patrik mintegy 25 méteres bombája csapódott a jobb alsó sarokba, 5-1.

A 80. percben az alkalmi játékvezető, Dobi Balázs sötétedés miatt lefújta a mérkőzést.

Gyimesi András: – Egy agresszív, magasabb osztálybeli ellenféllel szemben sikerült jó játékkal nyerni.

A megyei III. osztályú csapatunk nem érezte meg több rutinos játékosa, Buza Barnabás, Kánya Péter, Debreceni Péter hiányát, a megyei II. osztályú békéscsabaiak ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert.