A megyei bajnokság 10. fordulójában a Gyomaendrőd látogatott a gyopárosi ULE-bázisra. A Rákóczi kihasználva emberelőnyét fölényes győzelmet aratott.

Oh.Rákóczi Vasas – Gyomaendrődi FC 4 – 0 ( 2 – 0 )

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 200 néző.
Vezette: Pécs Z. (Krajcsovitz Zs., László I.)

Rákóczi: Lévai – Boros, Szabó Á.(Simon R.70.p.), Ludányi , Németh G. – Vili (Gulyás R.61.p.), Kánya, Buza, Nyéki – Mazán (Lövei 61.p.), Tasi.
Megbízott edző: Dávid Zsolt

Gyomaendrőd: Sztankó – Bányai, Takács, Máté, Kovács – Sódar (Kiszely 61.p.), Szűcs (Erdősi 61.p.), Csapó, Barna ( Szabó P.54.p.)- Molnár, Werle.
Edző: Mazán Zoltán

Az eltiltott Polyák László edző helyét Dávid Zsolt vette át erre a mérkőzésre. Az első említésre méltó esemény a 13. percben történt: Ludányi merészkedett előre és a 16-os sarkáról tekert a kapu fölé. Ezután két vendéglehetőség fújt ébresztőt a hazaiak számára.

A 13. percben Molnár, a 18. percben Takács lőhetett volna gólt a vendégek részéről, de mindkét lehetőség kimaradt. Ezután szinte csak hazai lehetőséget lehetett feljegyezni a mérkőzésen.

Négy góllal nyert a Rákóczi Fotó:  Kecskeméti Krisztina
Négy góllal nyert a Rákóczi (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

A 23. percben Németh G. mélységi passzával Buza iramodott kapura, kicselezte a kapust és gurított éles szögből a hálóba, 1-0.
A 36. percben a térfél közepén Mazánt rántotta vissza Bányai, villant a piros lap.
A 40. percben Nyéki-Boros volt a labda útja, Boros jobb oldali lapos beadását a rövid oldalon érkező Tasi sarkalta a hálóba a labdát, 2-0.

A 49. percben Buza kihagyhatatlan helyzetbe hozta Tasit, csatárunk 8 méterről lőtte ki a rövid sarkot, 3-0.
A 71. percben Nyéki bal oldali beadását Németh Gábor gurította 3 lépésről a hálóba, 4-0.

A mérkőzés hátralevő részében csapatunk nagyvonalúan nem erőltette tovább a góllövést és megelégedett a négy gólos győzelemmel.

Dávid Zsolt: – Nem volt túl nagy iramú a mérkőzés, de rúgtunk négy szép akciógólt.

A Rákóczi a 2. helyről várja a következő fordulót.