Újabb verseny, újabb sikerek – ezúttal Miskolcon álltak szőnyegre a Spartacus tehetségei.

Vasárnap Miskolcon rendezték meg az U23-as Birkózó Magyar Bajnokságot, ahol az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzői kiváló eredményeket értek el: a kilenc indulónkból nyolc fiatal pontszerző helyezéssel tért haza.

Csapatversenyben másodikként zárt a Spartacus az országos bajnokságon (Fotó: OSBK)

Az 55 kg-osok mezőnyében Kelemen Zsolt harmadik helyen végzett. 66 kg-ban három orosházi is versenyzett, végül Sepeczán János ezüstérmet nyert, Kránitz Adrián bronzot szerzett, míg Antal Dániel 5. helyen zárta a napot. A 74 kg-osok versenyében Pusztai Tibor az előkelő 3. helyezéssel tért haza, míg Szél Balázs, aki külön engedéllyel indulhatott, az 5. helyet érte el. A 84 kg-os mezőnyben is szoríthattunk orosháziaknak: Gajdán János és Gelegonya Kristóf is egyaránt a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Az orosházi klubtól megtudtuk, hogy csapatversenyben is helyt álltak a fiatalok, 31 ponttal a második helyet hozták el.