Nem bírt az NB I-es Puskás Akadémia csapatával az NB III-as focicsapatunk. Tischler ötöt rámolt a kapunkba.

Orosháza FC – Puskás Akadémia 1 – 5 (0 – 4)

Magyar Kupa labdarúgó mérkőzés, Orosháza, Mátrai stadion, 500 néző.
Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Berecz Attila).

Orosháza: Könyves (Bordás, 46.) – Szűcs, Makra, Tóth I., Medvegy – Bozsóki (Füredi, 71.), Ferenczi – Styecz, Fülöp, Juhász – Baranyai (Lovas, 46.).
Vezetőedző: Kvasznovszky József.

Puskás Akadémia: Danilovics – Tar, Szélesi, Kelics, Gohér – Polonkai, Tóth B., Szakály, Tóth L. (Hudák, 65.) – Czvitkovics, Tischler (Makrai, 85.).
Vezetőedző: Benczés Miklós.

Tulajdonképpen sima meccsen esett ki a kupából az OFC, amely bevallottan a bajnokságra koncentrál. A felcsúti csapat minden részében jobban játszott, már az első félidőben eldőlt a továbbjutás.

Az első félidőben rendkívül megilletődötten játszó OFC több egyéni hiba miatt tetemes hátrányba került. A második játékrészben rendeztük sorainkat, és sikerült kozmetikázni az eredményen. Az ellenfél csatárával, Tischlerrel azonban nem tudtak mit kezdeni játékosaink, mind az öt gólt ő rúgta a Puskás Akadémiánál.

8. perc: Szakály labdájával Tischler került helyzetbe, a csatár 5 méterről a bal felső sarokba emelte a labdát, 0-1.

17. perc: Gohér partdobása után Szakály fejjel megcsúsztatott labdáját Tischler szintén fejjel továbbította a hálóba, 0-2.

20. perc: Makra és Könyves kapus nem értette meg egymást, Tischler szerezte meg kettőjük között a labdát, és az üres kapuba gurított, 0-3.

25. perc: Tischler a 16-os sarkáról lőtt, a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba, 0-4.

A sárgamezes orosháziakat elnyomták az NB I-es felcsútiak (klikk a képre) Fotók: Kecskeméti Krisztina

A 46. percben Danilovic kapus és Tar egymásra várt, Lovas közéjük ugrott és az üres kapuba gurított, 1-4.

A 71. percben egy jobb oldali beadást Tischler bólintotta két lépésről a hálóba, 1-5.

Kvasznovszky József: – Egy félidőnyi előnyt adtunk a vendégeknek, a második játékrészben egyenrangú ellenfelek voltunk.

Benczés Miklós: – Csapatom jól futbalozott, amit nem csak a magas labdabirtoklási arány, de a sok kidolgozott helyzet is mutat. Tischler Patrik remek napot fogott ki. Sok sikert kívánok az Orosházának a bajnoksághoz.

Az OFC szeptember 13-án, Baján lép pályára bajnoki mérkőzésen.