A Rákóczi Vasas március 22-én a Gyomaendrőd gárdáját fogadta Rákóczitelepen. Polyák László tanítványai két kihagyott 11-es mellett is magabiztosan hozták a mérkőzést.

Rákóczi Vasas SE – Gyomaendrődi FC 4 – 1 (1 – 1)

Megyei I osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 200 néző.
Vezette: Zahorán János (Belicza Bence Péter, Krisán János)

Rákóczi: Lévai – Boros, Ludányi, Bozsóki, Debreceni – Kánya(Mazán 70.perc), Gulyás(Fehér 88.perc), Szabó Á., Nyéki – Buza, Boér(Simon R. 60.perc).
Vezetőedző: Polyák László

Gyomaendrőd: Muhari – Mracskó, Takács J., Pántya, Farkasinszki – Bányai, Toldi, Fodor, Zsíros – Lakatos, Werle.
Vezetőedző: Árgyelán János.

A 19. percben büntetőhöz jutott a Gyomaendrőd. A 11-est Toldi lőtte a kapu bal oldalába, 0-1.

A 27. percben óriási egyenlítési lehetőséget szalasztott el a Rákóczi. Debreceni végezhetett el büntetőt, de lövését Muhari kapus védte.

A 38. percben sikerült az egyenlítés. Nyéki alapvonalról visszagurított labdáját Buza passzolta a hálóba, 1-1.

A Rákóczi csapatkapitánya, Buza Barnabás (fehérben) két gól vállalt a győzelemből (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit
Fotók: Rajki Judit

A 60.percben újoncot avatott a Rákóczi. A 16 éves Simon Róbert debütált a felnőtt csapatban. Gratulálunk!

A 62.percben Nyékit buktatták a védők, újabb 11-es. Ezúttal Buza állt a labda mögé, de lövését Muhari védte.

A 63. percben Debreceni kapott egy indítást, lefutotta védőjét, majd a kifutó kapus felett a hálóba emelt, 2 – 1.

A 81.percben a harmadik tizenegyesét lőhette a Rákóczi. Nyéki bal sarokba tartó lövését már nem védhette a kapus, 3-1.

A 87. percben Buza volt közelről eredményes, beállítva a 4–1-es végeredményt.

A Rákóczi második félidei játékával a két kihagyott büntető ellenére is biztosan nyerte a mérkőzést.

Polyák László: – Örülök a győzelemnek, hiszen 0-1-ről fordítva, két 11-est elhibázva is három góllal nyertünk.

Következő mérkőzés: Mezőberényi FC – Rákóczi Vasas SE március 29. szombat 15:00