A tavalyi megye I-es bajnok Méhkerék csapatát győzte le NB III-as focicsapatunk felkészülési meccsen.

Február 12-én lejátszotta ötödik felkészülési mérkőzését az Orosháza FC NB III-as labdarúgó csapata. Ezúttal a tavalyi megyei bajnok, Méhkerék volt az ellenfél.

Orosháza FC–Méhkeréki SE 3 – 1 (1–0)

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Orosháza, 50 néző.
V.: Gyuga, Fehér.

Orosháza: Bordás – Medvegy, Tóth I., Gulyás, Szabó N. (Márki 62. p.) – Styecz(Polyák Á. 55. p.), Fülöp, Huszár(Szűcs D. 60. p.), Végh (Baranyai 46. p.) – Juhász (Csák Z. 63. p.), Remos (Oláh 46. p.)
Edző: Kvasznovszky József.

Méhkerék: Patka – Balog Zs., Bányai P., Lukucz I., Pojendán – Komlósi, Szarka, Ruzsa L., Balogh Á. – Lukucz M., Bondár. Játszott még: Bócsik, Gajdács, Sztojka Á., Kovács Gy., Ruzsa Sz.
Edző: Turcsek Zoltán.

Alaposan ráijesztett a mérkőzés elején a Méhkerék a hazaiakra. A 8. percben Bondár 22 méterről zúgó kapufát lőtt.

A 22. percben megszerezte a vezetést az OFC. Tóth I. mélységi passzát Juhász Norbert lőtte 10 méterről a hálóba, 1-0.

A második félidőben a cserék új színt vittek a játékba. Baranyai sokmozgásos, lendületes játéka valamint Csák gólérzékenysége meghozta a várt sikert.

A 61. percben Ruzsa L. góljával még egyenlítettek a méhkerékiek 1-1.

De a mérkőzés hajrája az Orosházáé volt. A 68.percben mintaszerű akciót vezetett az OFC. Baranyai szöktette a bal oldalon felfutó Márkit, a fiatal játékos remekül adott középre és az érkező Csák az ötösről a léc alá fejelt, 2-1.

A 90.percben Oláh keresztlabdáját Csák belsőzte közelről a rövid sarokba, 3-1.

Remek iramú mérkőzésen az első félidei kiegyenlített játéka után a cserék révén a második félidőben érvényesült a papírforma.

Az Orosháza FC február 15-én a Békéscsabai Előre otthonában vendégszerepel 10 órától a Kórház utcai műfüves pályán.