A felkészülési meccsen simán nyert az NB III-as orosházi focicsapat a Szarvas ellen. A meccs azonban 10 perccel rövidebb volt. Nem is akármiért.

Február 8-án lejátszotta soros felkészülési mérkőzését az Orosháza FC NB III-as labdarúgó csapata. Az OMTK-ULE műfüves sportcentrumában a Kvasznovszky-legénység papírforma győzelmet aratott a megyei I.osztályban futballozó Szarvas ellen.

Orosháza FC – Szarvasi FC 5 – 2 (2 – 0)

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 50 néző.
Vezette: Fodor M. ( Halma S., Malya Z.)

Orosháza_ Könyves (Bordás 46.p.) – Medvegy, Tóth I.( Füredi 46.p.), Gulyás J., Szabó N. (Márki 46.p.) – Huszár, Styecz (Polyák Á.60.p.), Fülöp (Oláh 53.p.), Végh (Baranyai 46.p.) – Juhász N. (Csák Z. 46.p.), Ramos.
Edző: Kvasznovszky József.

Az Orosháza érvényre juttatta a két csapat közti osztálykülönbséget és megérdemelten nyert.

A mérkőzés kuriózuma: a játékvezető az egyik játékos (!) kérésére 10 perccel hamarabb lefújta a mérkőzést. Azt, hogy melyik játékos kérte a rövidítést, nem tudta megmondani a spori a meccs után.

8. perc: A Végh buktatásáért megítélt büntetőt Tóth Imre értékesítette, 1-0.

23. perc: Styecz jobb oldali beadását Juhász Norbert fejelte 8 méterről a hálóba, 2-0.

53.perc: Nagy Roland emelt 35 méterről a kifutó Bordás kapus felett a kapuba, 2-1.

60. perc: Oláh csapott le egy rövid hazaadásra és gurított a hálóba, 3-1.

66. perc: Polyák Á. jobb oldali visszagurított labdáját Ramos belsőzte a kapuba, 4-1.

75. perc: Oláh 25 méteres lövése egy védőt érintve vágódott a kapuba, 5-1.

80. perc: Nagy Roland lépett ki a védők gyűrűjéből és lőtt a hálóba, 5-2.

Kvasznovszky József: – Sokat birtokoltuk a labdát, szép gólokat rúgtunk. Sajnos hátul is rendkívül sebezhetőek voltunk.

Rétes Pál: – Fiataljaink teljesítménye bizakodással tölt el a jövőre nézve.

Az Orosháza FC következő felkészülési mérkőzése február 12-én lesz. Az OFC a Méhkerék csapatát fogadja a gyopárosi műfüves pályán. A mérkőzés kezdési ideje: 18 óra 30 perc.