Londonban versenyeztek az orosházi karatésok a múlt hétvégén.

November harmadik hétvégéje zsúfolt volt az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesületnél. A budapesti Bushidó Kupa mellett az 5. Európa Kupán és a 37. British Openen képviselték Magyarországot az orosházi klub versenyzői Angliában.

Londonban négy sportoló indult: ifj. Zsiga Zsolt a -80 kg-osok mezőnyében 5. helyezett lett, Tóth Géza szintén -80 kg-ban a 9. helyen zárt. Gigacz Ádám +80 kg-ban és Új Mihály -70 kg-ban a 32 közé jutásért esett ki.

Az orosházi karatés csapat Londonban (Fotó: egyesület)

A londoni nemzetközi mezőnyben mintegy 20 ország 140 versenyzője mérte össze felkészültségét – tudtuk meg shihan Zsiga Zsolt vezetőedzőtől. Hozzátette, a következő megmérettetés decemberben lesz Moszkvában, ahol még kérdéses, indulni tud-e ifj. Zsiga Zsolt a sérülése miatt.