Az Orosháza FC Kft. január 26-án rendezte a Gyopáros Kupa felnőtt teremlabdarúgó tornát.

– A torna célja, hogy a résztvevő NB II., NB III. és megyei I. osztályú felnőtt nagypályás labdarúgó csapatok részére a hosszú téli felkészülés időszakában a monotonitást megtörve más jellegű, színesebb programot kínáljunk. A torna egyben  egy színvonalas labdarúgó program az orosházi és környékbeli futballszurkolóknak is – nyilatkozta az OrosCafénak Csizmadia Imre általános vezető, a rendezvény szervezője.

Két csoportban, 3–3 csapat körmérkőzéses formában küzdött a helyezésekért. Ezután a csapatok keresztjátékkal döntötték el a helyezések sorsát.

Az orosházi játékosok elhozták a kupát (klikk a képre) Fotók: Rajki Judit

Eredmények:

„A” csoport Orosháza FC – Kondoros 1–1 (0–0) Gl.: Kerepeczki ill. Miklya

Kiegyenlített mérkőzésen az orosháziak kontrából szereztek vezetést, de a mérkőzés hajrájában Miklya távoli bombája egy pontot ért a Kondorosnak.

Orosháza FC – Békéscsabai Előre 6–0 (4–0) Gl.: Bernáth (2), Lupsa (2), Varga, Ács L.

Az OFC-nek nem okozott gondot a csabai „csikócsapat” legyőzése.

Békéscsabai Előre – Kondoros 3–2 (2–2) Gl.: Cakaj (2), Strunga ill.: Harangozó, Nyéki

„A” csoport végeredménye: 1. Orosháza FC 4 pont, 2. Bcs.Előre 3. Kondoros 1 pont.

„B” csoport: Szeged 2011 – Rákóczi Vasas 3–2 (0–1) Gl.: Borbély, Ulviczki, Geiger ill.: Gulyás R., Pardi

Fordulatos mérkőzésen a Rákóczi derekasan helyt állt a Szeged ellen.

Rákóczi Vasas – Gyulai Termál FC 7–3 (5–0) Gl.: Pardi (4), Pásztor (2), Ludányi ill.: Susánszki (2), Vígh N.

A Rákóczi az első félidőben kiütötte a gyulai fiatalokat.

Szeged 2011 – Gyulai Termál FC 1–0 (0–0) Gl.: Gémes

A „B” csoport végeredménye: 1. Szeged 2011 6 pont, 2. Rákóczi Vasas 3 pont, 3. Gyulai Termál FC 0 pont.

Keresztjáték:

1.elődöntő: Orosháza FC – Rákóczi Vasas 3–2 (1–1 ) Gl.: Ács L.(2), Varga ill.: Gulyás R., Pardi

A városi derbin, szikrázóan kemény mérkőzésen csak megszorítani tudta a kiscsapat az OFC-t.

2. elődöntő: Szeged 2011 – Bcs.Előre 6–0 (0–3) Gl.: Geiger (2), Frölich, Laczkó, Gémes, Ulviczki

Helyosztók:

5. helyért: Kondoros – Gyulai Termál FC 3–0 (2–0) Gl.: Kajtár, Nyéki, Sárkány

3. helyért: Bcs. Előre – Rákóczi Vasas 4–3 (0–2) Gl.: Nagy R.(2), Cakaj, Sztrunga ill.: Pardi (3)

Döntő:

Orosháza FC – Szeged 2011 2–0 (1–0) Gl.: Bernáth, Ács L.

A mérkőzés elején az ex szegedi Bernáth szerzett vezetést a hazaiak számára, a vendégek az utolsó percekre levitték kapusukat, vesztükre. Az utolsó percben kontrából Ács megduplázta az OFC előnyét és eldöntötte a mérkőzést és a kupa sorsát.

Az Orosháza FC az elmúlt évhez hasonlóan most is itthon tartotta a trófeát.