Kiegyenlített első félidő után, a másodikban a lendületesebben játszó szegediek megérdemelten nyertek a két NB II-es csapat küzdelmes találkozóján.

Szeged 2011 — Orosháza FC 4 — 1 (2 — 1)

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés, Algyő, 50 néző.
V.: Kovács A.(Szűcs D., Bánáthy)

Szeged 2011: Belecan – Farkas M., Petrók, B. Kapic, Dedic – Kéri, Markovic, Stipancevic, Varga B. – Jovánczai, Timm. Csere: Trepák (kapus), Tóth I., Ulvicki, Geiger, Farkas Z.
Vezetőedző: Gálhidi György.

Orosháza: Bordás D. (Könyves) — Szűcs D. (Albert), Futaki, Milenkovics (Termel), Szabó N. (Lupsa) — Ács (Szabó T.), Ondrejó (Füredi), Petrovics (Juhász N.), Kerepeczki (Varga R.), Végh (Forgics) — Bernát (Szivák).
Vezetőedző: Major László.

9. perc: Végh oldalról belőtt szabadrúgását a hosszú oldalon érkező Szabó N.fejelte 3 lépésről a kapuba, 0-1.

22. perc: A cseh próbajátékos, Marian Timm tört be a 16-oson belülre és lőtt a kapust becsapva a rövid sarokba, 1-1.

29. perc: Jovánczai lesről indulva lőtt a hosszú sarokba, 2-1.

74. perc: Balról bepasszolt labdát Farkas Z. rúgta 11 méterről a hálóba, 3-1.

86. perc: Ulvicki előzte meg a védőket egy kapuskigurítás után és gurított a bal alsó sarokba, 4-1.

Gálhidi György: – Ez a hét volt az egyik legkeményebb időszaka a felkészülésünknek, s ez az első harminc percünkre rá is nyomta a bélyegét. Bosszantó, hogy a felkészülés alatt már a második gólunkat kapjuk pontrúgásból, bizony a védekezésnél meg nem tökéletes a helyezkedésünk. A második félidőre összecsiszolódott a játékunk, s a gólok számával és az előre játékkal többé-kevésbé elégedett is vagyok. Egyre jobban működnek együtt a csapategységeink, s úgy érzem, hogy az új játékosok is meglelik a helyüket a csapatban. Csiszolni kell még a szélsőjátékon és a helyzetek kidolgozásán is.

Major László: – Nagyon jó pályán, szeles, kellemetlen időben voltak jó megmozdulásaink, és sokkal több rossz.