Kiváló eredménnyel zártak az orosházi fiatalok a budapesti versenyen, Berei Béla bajnoki címet szerzett súlycsoportjában.

Szeptember 22-én rendezték meg a Bushido Kupa 2012 – Utánpótlás Karate Magyar Bajnokságot Budapesten, a Sportkastélyban 5-18 éves lányok és fiúk részére. A versenyen 10 szervezet 45 klubja képviseltette magát, mintegy 260-an mérték össze edzettségüket, felkészültségüket. A verseny díszvendége volt Szoeno Jos-hidzsi 9. danos karatemester, a Shidokan karate megalapítója, Adámy István 8. dan, Somogy Zsolt 7. dan és Furkó Kálmán 7. danos mester.

Remekeltek az orosházi fiatalok a magyar bajnokságon (Fotó: egyesület)

A bajnokságon az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület fiataljai is indultak, és szép eredményeket értek el. Egy arany- és három bronzérmet szereztek. Berei Béla gyermek kategória -40 kg-ban nyert aranyérmet, ugyanitt Lipták Galla Máté harmadikként zárt. Németh Balázs gyermek kategória -30 kg-ban lett bronzérmes, míg Szabó Gábor a gyermek kategória -35 kg-osok mezőnyében ért el harmadik helyet.

Az orosházi egyesület felkészítői: Shihan Zsiga Zsolt 5. dan, Sempai Wágner Zsolt 1. dan, Sempai Magon Hajnalka 2. dan, Sempai Bubla Pál 1. danos mester.