Balogh Zoltán 35 kilogrammban nyerte a magyar bajnokságot, harmadik és ötödik helyet is szereztek az orosházi birkózók.

Budapesten rendezték meg a hétvégén a Diák I. Kötöttfogású Magyar Bajnokságot. A körülményeket a megszokott magas színvonalon biztosította az ESMTK rendezőgárdája, a hazai sikerekről pedig a fiatal erzsébeti birkózók gondoskodtak. A múlt heti hat aranyérmet a diák I. korosztályban elért három elsőséggel fejelték meg.

Három bajnoki címet szerzett tehát az ESMTK, míg a további tíz aranyérem gazdája más-más egyesületből került ki. A dobogó legfelső fokára állhatott az Abonyi BC, az Érdi Spartacus, az Orosházi Spartacus, a Kaposvári Sportiskola, a Ceglédi VSE, a CSABI, az Egri Vasas-Sportiskola, a Kőbánya SC, a Vasas és a Csepeli BC egy-egy ifjú tehetsége. A bajnokságon 138 versenyző indult a 13 súlycsoportban, az 52 érmen 24 egyesület versenyzői osztoztak.

Az orosháziak eredményei:

29 kg: Rácz Richárd 3.
35 kg: Balogh Zoltán 1.
42 kg: Bojtor Gellért 5.

Edző: Jeszenszky László.

A legeredményesebb klub (az 1-5. helyezetteket figyelembe véve) az ESMTK volt, megelőzve a CSABI és a Dorogi NC csapatát.