Csapatunk július 27-én lejátszotta második felkészülési mérkőzését. A Kecskeméti TE NB III-as gárdája látogatott a Mátrai-Stadionba.

Orosháza FC – Kecskeméti TE II. 4 – 4 ( 2 – 4 )

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 100 néző. Vezette: Fehér J.

Orosháza: Bordás D. ( Molnár., Lévai ) – Szabó N. (Mike), Futaki (Juhász N.), Mogyoróssy, Végh A. – Ács L. (Bozsóki), Petneházi, Varga R. (Szűcs D.), Kerepeczki (Lupsa) – Szabó T., Buza (Tóth D.)
Edző: Major László

A KTE alaposan meglepte csapatunkat az első 15 percben. Sok mozgásos, agresszív játékkal több gólos előnyt szerzett.  Az OFC fokozatosan lendült játékba és a második félidő derekára ledolgozta hátrányát. A mérkőzés hátralevő részét kimaradt helyzetek jellemezték, így maradt a döntetlen. A játék képe alapján az eredmény igazságos.

A fehérmezes Kecskemét ellen sikerült az egyenlítés (Fotó: Betkó Tamás)

1. perc: Mogyoróssy rövidre sikerült hazaadását Surányi elcsípte, visszagurított és Máté G. 10 méterről a kapuba passzolt, 0-1.

8. perc: Petneházi ívelt szabadrúgását Szabó N. csúsztatta fejjel a hosszú sarokba, 1-1.

15. perc: Forró Gy. tizenhatos sarkáról tekert szabadrúgása jutott a rövid felső sarokba, 1-2.

16. perc: Szabó N. buktatása 11-est ért. A büntetőt Tölgyesi rúgta a jobb alsó sarokba, 1-3.

42. perc: Kényszerítő végén Máté G. talált a hálóba, 1-4.

43. perc: Szabó T. mindenkit kicselezve önzetlenül passzolt Buza elé, az orosházi csatár könnyedén gurította a labdát a hálóba, 2-4.

47. perc: Petneházi bal oldali beadását Szabó T. előrevetődve fejelte a hálóba, 3-4.

69. perc: Petneházi szabadrúgását a hosszú oldalon érkező Szabó T. passzolta a hosszú sarokba, 4-4.

Major László: – Tompák voltunk, de néhány támadás kifejezetten tetszett.

Az Orosháza FC legközelebb július 30-án 10 órakor, Algyőn lép pályára.