Emberhátrányban vertük meg a Honvédot, de nem volt elég a 2 gól a csodához.

Orosháza FC – Bp. Honvéd Magyar Futball Akadémia 2 – 0 (1 – 0)

Osztályozó labdarúgó mérkőzés. Orosháza, Mátrai Sándor Stadion. 400 néző.
Vezette: Berke B. ( Farkas B., Butkai Zs.)

Orosháza FC: Molnár – Szabó N., Futaki, Kerekes, Lupsa – Kerepeczki, Balogh M., Bartyik (Juhász N. 83.) – Ács L., Buza (Debreceni P. 78.), Randelovic (Baranyai 80.)
Vezetőedző: Marik László.

Bp. Honvés MFA: Kemenes – Baráth, Debreceni A., Lovric, Lengyel – Nagy G., Tisza (Berki 78.), Hidi, Hajdu – Czár (Vernes 67), Daniló (Vólent 85.)
Vezetőedző: Szalai László

Kiállítva: Lupsa 39. percben

A mérkőzés előtt adták át az OMTK-ULE U19-es bajnokcsapat tagjainak az aranyérmet.

Leegyszerűsödött a képlet az osztályozó második mérkőzésére. A kispesti 5:1-es vereség után csapatunknak négy gólt kellett behoznia a visszavágón.

A Honvéd ezúttal sem bízott semmit a véletlenre. A szabályok adta lehetőséget kihasználva ismét több NB I-es játékossal lépett pályára, ezért nem volt kérdéses a továbbjutás, bár a mai mérkőzésen kisebb csoda történt.

A 30. percben Kerepeczki jobboldali beadását Ács Levente kapásból vágta 14 méterről a kapu bal alsó sarkába (1-0)

A sárgamezes OFC küzdött, győzött de ez is kevés volt (klikk a képre)
Fotók: Kecskeméti Krisztina

A 60. percben Szabó Norbert átadását Ács Levente emelte a kapus felett a hosszú sarokba. (2-0)

Az 50 percen keresztül 10 emberrel játszó Orosháza legyőzte a neves játékosokból álló ellenfelét. Bár elmondható, hogy most sem voltak egyenlőek az esélyek a pályán és azon kívül sem. Ennek ellenére a csapat hatalmasat küzdött, minden játékosunk nagyon motivált volt, így emelt fővel búcsúzik az OFC a másodosztálytól.

Marik László: – Nagyszerű játékkal győztük le az NB I-es játékosokkal teletűzdelt Honvédot. Talán a csoda is megtörténhetett volna, ha egyenlőek a feltételek.

Szalai László: – Túlmotivált ellenfelünk mindent felvonultatott amit lehetett, de az ő helyzetükben valahol ez érthető volt.