Szombaton rendezte meg az Orosházi Spartacus Birkózó Klub a Felföldi Sándor Emlékversenyt, amely egyben kadet női és férfi szabadon választott egyéni bajnokság is volt.
Szél Attila, az Orosházi Spartacus elnöke köszöntötte a résztvevőket, majd Dr. Dancsó József alpolgármester nyitotta meg a versenyt. Beszédében kihangsúlyozta, hogy Orosháza lassan a birkózás fellegvárának mondhatja magát.
– Ezért sokat áldoz önkormányzatunk és sok munkát fektet bele az Orosházi Spartacus Birkózó Klub. Ez a verseny is remek hírverése lesz a birkózásnak – mondta.
Ezután Németh Béla polgármester lépett a mikrofon elé.
– A birkózók a múltban is elismert személyiségei voltak a városnak, zsúfolásig telt minden fordulóban a csarnok, ha szőnyegre léptek. A mostani fiatalok jó úton vannak afelé, hogy ismét a birkózás fellegvára legyen városunk – mondta a városvezető, aki beszéde után díszoklevelet nyújtott át a szingapúri ifjúsági olimpiát megjárt Kránitz Adriánnak. Emellett elismerést kapott a Spartacus kötött és szabadfogású utánpótlás csapata is, akik megnyerték a csapatbajnokságot.
A verseny névadójának, Felföldi Sándornak életútját egykori versenyzőtársa, Maróthy István, a Magyar Birkózó Szövetség alelnöke méltatta.

Szél Dávid (kék) klubtársával, Mátyási Tamással küzd a döntőben (klikk a képre) Fotók: Melega Krisztián
35 egyesület mintegy 130 fiatal versenyzője lépett szőnyegre. Az Orosházi Spartacust 14 birkózó képviselte. Az összecsapások három szőnyegen zajlottak. Érdekesség volt, hogy ezen a versenyen sok lány is indult, ezzel népszerűsítve ezt az ősi sportot a „gyengébbik nem” körében is.
Napközben a selejtezők, majd a helyosztók mentek, míg délután a fiúk versenyében minden súlycsoportban eldőlt, ki lett a Kadet Magyar Bajnok. Hatalmas erőket mozgósítottak a legjobbak, néha szó szerint orrvérzésig ment a férfias küzdelem.

Eredménylista

Orosházi helyezések
Sportolóink derekasan helyt álltak.
Kránitz Adrián (58 kg) és Szél Dávid (85 kg) a dobogó legfelső fokára állhatott, míg 2. helyen végzett a döntőben Kránitz ellenfele, Mátyási Tamás.
3. helyezett lett Daszkel Szabolcs (58 kg), Kelemen Zsolt (54 kg), Pusztai Tibor (69 kg). Ötödik helyen zárt Gálik Ádám (50 kg).
A női bajnokság 2. helyezettje lett Németh Éva (65 kg). A 46 kg-osok között 3. helyen végzett Kovács Alexandra.
A csapatversenyt is megnyerte az Orosházi Spartacus. A Felföldi család különdíját pedig Széll Dávid érdemelte ki kiváló teljesítményével.
Végeredmény: lányok
40 kg (1 induló )
Bajnok: Vidéki Nikolett (Kiskunfélegyháza, Edzői: Szabó József, Ván Jenő)
43 kg (1 induló)
Bajnok: Rivasz Andrea (Törökszentmiklósi TM, Edzője: Sarkadi Imre)
46 kg (3 induló)
Bajnok: Tóth Patrícia (KASI, Edzői: Takács László, Tulézi Márk, Kajtán László)
49 kg (1 induló)
Bajnok: Sipos Ivett (Soltvadkerti TE, Edzője: Szeg Sándor)
52 kg (4 induló)
Bajnok: Dénes Mercédesz (Érdi SP, Edzői: Tar Mihály, Südi Gábor, Nagy Lajos)
56 kg (4 induló)
Bajnok: Kruzsely Luca (DBC, Edzői: Repka Attila, Juhász Sándor)
60 kg (4 induló)
Bajnok: Rádi Brigitta (Univer-Kecskeméti TE, Edzői: Tihanics Tibor, Nagy Lajos)
65 kg (3 induló)
Bajnok: Kőrösi Kitti (Zalaegerszeg, Edzői: Gerencsér Zoltán, Berzicza Ferenc)
70 kg (1 induló)
Bajnok: Németh Zsanett (Veszprémi Dózsa, Edzői: Nagy Lajos, Izsák Károly)
78 kg (2 induló)
Bajnok: Banicz Vivien (KASI, Edzői: Takács László, Tulézi Márk, Kajtán László)
Végeredmény: fiúk
42 kg (1 induló)
Bajnok: Csölle Zoltán (Váci Forma, Edzője: Bencsik István)
Döntő: Kaponyás (Diósgyőri BC) – Sánta (Dél-Zselic) 2:3, 0:3
50 kg (6 induló)
Döntő: Juhász (DBC) – Zellei (Dunaferr SE) 6:0, 7:0
Bajnok: Juhász Bence (DBC, Edzői: Repka Attila, Juhász Sándor)
54 kg (13 induló)
Döntő: Kálmán (Vasi Volán) – Losonczi (Erzsébeti SMTK) 7:0, 7:1
Bajnok: Kálmán Balázs (Vasi Volán, Edzője: Őri Gerzson)
58 kg (9 induló)
Döntő: Kránitz (Orosházi Spartacus) – Németh (HISZBSE) 3:1, 2:0
Bajnok: Kránitz Adrián (OSP, Edzői: Jeszenszky P. L; Páli S; Hangya J; Deme J.)
63 kg (9 induló)
Döntő: Kuti (Szigetszentmiklósi SC) – Krasznai (Ferencvárosi TC) 0:1, 0:3
Bajnok: Krasznai Máté (FTC, Edzői: Kiss Sándor, Bánkuti Zsolt)
69 kg (22 induló)
Döntő: Bábszky (Univer-KTE) – Szabó (Vasas SC) +1:1, 0:1, 1:0
Bajnok: Bábszky Gergő (Univer-KTE, Edzői: Tihanics Tibor, Majer Roland)
76 kg (13 induló)
Döntő: Greksa (Kalocsai SE) – Gyurits (Váci Forma) 0:2, 0:6
Bajnok: Gyurits Gergely (Váci Forma, Edzője: Bencsik István)
85 kg (10 induló)
Döntő: Mátyási (OSP) – Szél (OSP) 0:2, 0:2
Bajnok: Szél Dávid (OSP, Edzői: Edzői: Jeszenszky P. L; Páli S; Hangya J; Deme J.)