A Kelet Kupa sorozatban a 10 éves Török Ádám 65 ccm-ben versenyzik 6 sebességes, 25 lóerős motorral.

Ádám 5 éves kora óta űzi ezt a sportágat. A legjobban az ugratásokat és a sebességet szereti a motocrossban. Eredményeiről is kérdeztük.

Sikeres volt számodra 2009. Milyen eredményt értél el?

Ádám és kupája (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

Most kezdtem ezt a kategóriát, alapozó évnek szántuk, ezért a Kelet Kupa bajnokságot választottuk. Minden fordulóján részt vettem, például Gyulán vagy éppen Jászberényben, és sikerült megszereznem az első helyet.

Mióta versenyzel?

Már 5 éves korom óta. A legelső versenyem Kőszárhegyen volt, ahol negyedik lettem. A folytatásban indultam a Dél-Kupa sorozatban és a Nemzetközi OB-n is. Idén három országos bajnokságon és egy romániai nemzetközi versenyen is részt vettem, hogy kipróbálhassam a tudásomat az új kategóriában.

Mit szeretsz legjobban a motocrossban?

Leginkább az ugratásokat és sebességet. A mostani motorommal a versenyen mért sebességem 105 km/h volt.

A kiváló eredményekhez kiváló edzők is társulnak…

Igen, tavaly például Németh Kornél tanított. Idén a többszörös magyar bajnok, ifj. Borka János és az orosházi Zanócz Roland készítettek fel.