Az orosházi Görbics Gábor másfél menet alatt elintézte ellenfelét. A Péntek Esti Frász többi összecsapásán is csattantak a pofonok.

Az Eötvös téri sportcsarnok 19 órakor még nem volt tele, de folyamatosan érkeztek a vendégek. A Péntek Esti Frász elnevezésű küzdősport gála Németh Béla polgármester rövid megnyitójával kezdődött, majd a városvezetőt a junior ökölvívók váltották a ringben.

A főszervező Bertók Róbert már negyedik alkalommal hozta le a gálát Orosházára, és ezúton sem bízott semmit a véletlenre, hiszen a küzdősportok több válfaja mutatkozott be: thai-boksz, kick-boksz, profi ökölvívás, és MMA. Ez utóbbi még nem volt Orosházán. Ennek lényege, hogy szinte az összes ütés, fogás, rúgás engedélyezett benne, a karfeszítéssel együtt. Ezeket a meccseket nem pontozzák: itt KO-val, vagy az ellenfél leléptetésével győzhet valaki, illetve akkor van vége a küzdelemnek, ha az egyik küzdő fél feladja a meccset.

A kőkeményen véres MMA küzdelem vége (klikk a képre)
A kőkemény MMA küzdelem véres véget ért (klikk a képre)

Összesen tizenhárom találkozót tábláztak be, és ahogy haladt az idő, egyre csak gyűltek az emberek. Az MMA meccseken már érezni lehetett a feszültséget, egyre többször harsant a közönség hangja.

Görbics gyorsan lerendezte

A főmérkőzés a nagyváltósúlyú ISKA loww-kick magyar bajnoki címért zajlott. Már a bevonulásnál éreztette a hazai publikum, hogy kinek az oldalán áll, hiszen Görbics érkezése nagy ovációt váltott ki a lelátón és a ring mellett egyaránt. Görbics ökölvívó és kick-boksz Európa-bajnok, ám ellenfele sem akárki volt: a debreceni Tócsán Tibor a WTKA világbajnoka, a WPKC profi Európa-bajnoka.

A mérkőzésre nem mondhatjuk, hogy unalomba fulladt.  A köszöntés után azonnal egymásnak esett a két bunyós, óriási iramot diktáltak. A védekezéssel vajmi keveset törődtek, mentek előre. Már az első menetben látszott, hogy Görbics a kezdeményezőbb, többször tisztán találta el ellenfelét, aki a menet vége előtt nem sokkal kicsit meg is ingott, de kihúzta a gongig.

Az első pihenő alatt a hazai versenyező edzőjétől megkapta a megfelelő instrukciókat: menni előre! Így is tett az orosházi fiú, aki minden erejét és tudását beleadva elkezdte bedarálni a debreceni srácot. Határozottan érződött Görbics ökölvívó múltja, hiszen elképesztő erejű ütéseket vitt be ellenfele fejére. Az egyik ilyen után Tócsán megtorpant, a bíró pedig szétintette a feleket. Megnézte Tócsánt, aki jelezte, tovább küzd. Ám a mérkőzésvezető ezt nem így látta, így beszüntette a találkozót. Ezzel a döntéssel Görbics lett a magyar bajnok, aki majd kiugrott bőréből, miközben a publikum ünnepelt.

Görbics Gábor jobbegyenese talált (klikk a képre) Fotók: Melega Krisztián

Hozzátartozik a történethez, hogy Tócsán stábja kimondottan elégedetlen volt a bírói döntéssel, szerintük ugyanis versenyzőjük tudta volna folytatni a küzdelmet. A közönség egy része pedig azért volt csalódott, hogy ilyen hamar véget vetettek ennek a kiválóan parázs, látványos és élvezetes küzdelemnek.

Mindez azonban semmit nem von le Görbics Gábor érdemeiből, ugyanis világosan látszott, hogy ellenfelénél jobban felkészült ezen az estén. Ha a meccs tovább folyt volna, maximum 1 perccel később üti ki Tócsánt.

Az Orosházi Városi Televízió és a Táncsics Stúdió összesen 4 kamerával rögzítette az összes mérkőzést a Sport1 televízió megbízásából. A felvételeket az orosházi stúdióban vágják össze az itteni szakemberek, melyből pár héten belül 90 perces összefoglalót sugároz a Sport1. Ezután ezt a 90 perces műsort megtekinthetik az orosháziak is, hiszen az OVTV a 24 órás műsorsávban leadja a gálán készített összefoglalót.

A mérkőzések eredményei
(vastaggal a győztesek)

-69kg junior oriental 3×2’ – egyhangú pontozással
Riedl Tamás (Riedl Team) – Nagy Dániel (Békés)

-71kg lowkick 3×2’ – egyhangú pontozással
Lakatos András (SZITE) – Ferencz László (Riedl Team)

-66,80kg lowkick 5×2’ ISKA MB címmérkőzés – KO
Tocsán Tibor (Debrecen) – Görbics Gábor (Békés)

Riedl Tamás (Riedl Team) -69kg junior oriental 3×2’ Nagy Dániel (Békés)
2. Lakatos András (SZITE) -71kg lowkick 3×2’ Ferencz László (Riedl Team)
3. Hegyes Péter (FCS) -86kg oriental 3×2’ Riedl Sándor (Bp.)
4. Bondár Gábor (Békés) -86kg oriental 3×2’ Gaál Dávid (Riedl Team)
5. Kollár Attila (Bp.) 76,8 kg Boksz 4×3’ Biczó Bálint (Lauri Promotion)
6. Polgár Sándor 79,8 kg Boksz 4×3’ Tóth Károly (Lauri Promotion)
7. Cojocneanu Marius(Románia) 63,5 kg Boksz  4×3 Petrovics János
8. Kelemen Balázs 76,8 kg Boksz  4×3’ Rostás Lázár (LP Promotion)
CAPUEIRA 15 p. SZÜNET
9. Varga János (Kecskemét) ’67 kg Boksz Borovics Zoltán (LP Promotion )
10. Chita Alexandru (Románia) 4×3’57 kg  Boksz  4×3’ Nagy „Zsivány” Zsolt
11. Sőrés Sándor (Tiszteletes) Ász Fighter Club 87 kg MMA 3×3’ Bodó László –Nyíregyháza
12. Taskó Rodrigó  (Popeye) MMA Club 75 kg MMA 3×3’ Dolog György (Ász) Fighter Club
.13. Tocsán Tibor (Debrecen -66,80kg lowkick 5×2’