A telepiek emberhátrányban is támadtak, de végül nem ők örülhettek.

Békés — Rákóczi Vasas1—1(0—0)

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Békés, 250 néző. V.: Czirok (Sárközi, Burkus)

Rákóczi: Blaskó — Nagy D. (Lovas A.), Vincze, Kánya, Baki (Györgyi T.), Boros, Lövei, Pásztor, Németh, Bakos, Szikora.
Szakmai vezető: Nagy István.

8 hely és 10 pont választotta el a csapatokat egymástól a mérkőzés előtt a tabellán. A totóban fix 2-es mérkőzés korán sem volt ilyen egyértelmű, ugyanis a Rákóczi sorozatban három vereség után érkezett a mérkőzésre.

Az első félidő gólcsendjét az 55. percben Baki gólja törte meg, de ezt megelőzte az 54. percben Lövei kiállítása (0-1)

A Rákóczi az emberhátrány ellenére több helyzetet alakított ki, de ezeket rendre elhibázta.

A 85. percben Gonda M. góljával a tabella utolsó helyén álló Békés kiegyenlített (1-1)

Így a rákóczitelepiek kénytelenek voltak egy ponttal beérni.

Kiss János: – A mai helyzetünkben az egy pontot is sikerként értékeljük.

Nagy István: – Játékban és akaratban kezdtünk felnőni a feladathoz, de a helyzetkihasználás miatt csak döntetlent értünk el.