Váratlan vendég vezetés majd egyenlítés, hazai kiállítás és kihagyott büntető. Ez mind belefért a 90 percbe, de a végén kikapott az NB II-es focicsapatunk.

Orosháza FC – Restart Ceglédi VSE 1 – 2 (1 – 1)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, 300 néző
Vezette: Vad II. István (Kispál, Liszokai)

Orosháza_ Bordás – Kerepeczki, Milenkovic, Futaki, Makra – Varga R., Ács (Lupsa 88. perc) Ondrejo (Petrovic 71. perc), Végh – Tóth D., Bernáth (Balázs J. 35. perc)
Vezetőedző: Major László

Cegléd: Viski – Kenderes, Miklósvári, Makrai, Farkas I. – Robson, Koncz, Szkunc (Balogh 76. perc), Kormos – Kiss T. (Vladiszlai 88. perc), Medgyesi (Markó 91. perc)
Vezetőedző: Ványi Zsolt

Az 5. percben váratlanul szerzett vezetést a Cegléd. Kenderes 25 méterről rúgta meg a labdát, és a játékszer Bordás hasa alatt vágódott a jobb alsó sarokba (0 – 1)

Több ígéretes helyzet után a 20. percben sikerült az egyenlítés. Bernáth baloldali lapos beadását Tóth D. pörgette 5 méterről a hálóba (1 – 1)

A 35. percben Bernáth sajnálatos sérülést szenvedett, csatárunkat mentő vitte kórházba. Az első diagnózis szerint bokaszalag szakadást szenvedett. A csereként beállt Balázs J. néhány perccel később hős lehetett volna, de a 41. percben egy lecsorgó labdát 6 méterről mellé lőtt.

A második játékrész elején Balázs J. labdáját Ács Levente ziccerben a kapusba bombázta.

A küzdelem óriási volt, a 3 pont azonban a kékmezes Ceglédé lett (klikk a képre)
Fotók: Kecskeméti Krisztina

A 69. percben Végh Ariel esését a játékvezető szimulációnak vette, és játékosunk megkapta második sárgáját, ami után jött a piros, így 10 emberrel folytattuk.

A 74. percben gólra váltotta emberelőnyét a vendég együttes: Kiss T. labdáját Kormos gurította a hálóba (1 – 2)

A 78. percben egyenlíthettünk volna, Vad játékvezető egy kezezés után 11-est adott, amit azonban Milenkovic az „égbe lőtt”.

A látottak alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.

Major László: – Sajnálom, hogy összevágtuk a pályánkat.

Ványi Zsolt: – Játékról nem lehetett beszélni ilyen sáros pályán. A hatalmas küzdelemből mi jöttünk ki szerencsésebben.

Az OFC április 9-én 16 óra 30 perckor elmaradt mérkőzésen vendégszerepel kispesten, a Honvéd tartalékok ellen.