- hirdetés -

Ebből 2,3 milliárd forint jut az orosházi üzemre. Erősíteni akarják a mezőgazdasági gépgyártási pozíciókat és fejleszteni az autóipari versenyképességet.

Mozgalmas a hét a Linamar Hungary Zrt.-nél. Hétfőn idelátogatott Kanada magyarországi nagykövete, csütörtökön pedig újabb fejlesztést jelentettek be, miszerint 7,2 milliárd forintos beruházással bővíti békéscsabai és orosházi gyárát.

Az autóipari cég a fejlesztéshez egyedi kormánydöntéssel 507,8 millió forint állami támogatást nyert – jelentette be Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.

Hozzátette: a Linamar Hungary Zrt. a kanadai Linamar Corporation magyarországi társasága Békés megye és az Alföld egyik legnagyobb mezőgazdasági gépgyártó, valamint autóipari alkatrészgyártó és összeszerelő vállalata – írja tudósításában az MTI.

A cégcsoport 2,3 milliárd forintból Orosházán és 4,9 milliárd forintból Békéscsabán bővíti autóipari és általános gépgyártó üzemeinek kapacitását.

Szabó László elmondta, hogy a Linamar tavaly 5,3 milliárd forintos fejlesztést hajtott végre, közel 2500 embernek adnak munkát. A cég a duális képzésben is részt vesz, a jól képzett szakemberek oktatása és megtartása érdekében.

Havasi Csaba és Szabó László érkezik a sajtótájékoztatóra (Fotó: Kovács Márton, KKM)
Havasi Csaba és Szabó László érkezik a sajtótájékoztatóra (Fotó: Kovács Márton, KKM)

Havasi Csaba, a Linamar Hungary Zrt. vezérigazgatója arról beszélt, hogy a további növekedéssel újabb technológiák bevezetését fogják megvalósítani, és bővítik a meglévő vevők körét.
– Ezzel a két év alatt megvalósuló komplex fejlesztéssel újabb mérföldkőhöz érkezett a Linamar Hungary Zrt. Két fontos célunkat szeretnénk megvalósítani. Egyrészről mezőgazdasági gépgyártásunk piaci pozícióit erősíteni, másrészről új technológiák alkalmazásával autóipari versenyképességünket tovább erősíteni – írta közleményében a cég vezérigazgatója. A fejlesztés két év alatt valósul meg, 81 új munkahelyet teremtenek, de a beszállítói láncban ennek többszöröse valósul meg. A beruházás öt év alatt 23 milliárd forintot meghaladó árbevétel-növekedést eredményez a számításaik szerint.

A cég tavalyi árbevétele több mint 47 milliárd forintot tett ki, a gyártott termékeket több mint 90 százalékban exportálják. A Linamar 2010 és 2015 között 24 milliárd forint értékben hajtott végre beruházásokat, a magyar beszállítóiknak tavaly 21 milliárd forintot fizetett ki.

Szabó László parlamenti államtitkár a gazdasági eredmények közül kiemelte: a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) közreműködésével az első tíz hónapban 64 pozitív magyarországi befektetői döntés született, amelyek 3,1 milliárd eurónyi befektetést jelentenek, 16 ezer új munkahelyet létrehozva, ami kiemelkedő eredmény. A tavalyi év befektetéseinek értékben ez a háromszorosa – mutatott rá.

Kitért arra is, hogy hosszú tárgyalások eredményeképpen lezárultak az Európai Unió és Kanada közötti szabadkereskedelmi egyezmény (CETA) tárgyalásai. Örömét fejezte ki, hogy azt aláírta Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke, Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke, Robert Fico, az unió soros elnökségét betöltő Szlovákia kormányfője és Justin Trudeau kanadai miniszterelnök Brüsszelben vasárnap. A szerződéssel az eddiginél szabályozottabb, barátságosabb környezetben a magyar cégeknek is versenyképesebb lehetőségei nyílnak, a CETA a bilaterális kereskedelmi megállapodásnál Magyarországnak előnyösebb – húzta alá.

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.