Nem borult a papírforma, a Tatabánya kézilabdacsapata magabiztos győzelmet aratott az Orosházi FKSE-Linamar játékosai ellen. Már az első félidőben sem volt kérdés a két pont sorsát illetően, a végeredmény 35-21 lett.

Gyorsan lerohanták ellenfelüket a kék mezes hazaiak, a mérkőzés első néhány percében nem szereztek gólt az OFKSE játékosai, a 10. perc környékén már 6-1 állt az eredményjelzőn. A győzelmet jelentő két pont sorsa gyakorlatilag már ebben a félidőben eldőlt, a 23. percben már 17-8-ra vezettek a hazaiak. Félidőre végül 21-10-el vonulhattak a felek.

Ez a különbség utána a második félidőre nagyjából állandó maradt, 10 perccel a vége előtt az eredmény 29-19 volt. A hazai csapatból sokan eredményesek voltak, köztük az orosházi születésű Balogh Zsolt kettő, a békéscsabai Zdolik Bence pedig öt gólt szerzett. Az orosházi csapatból a két idegenlégiós, Aldin Sakic és Aleksej Ushal szerezte a legtöbb találatot (5 illetve 6 gólt).

Az utolsó öt percre a Tatabánya kapcsolt rá jobban, a viharsarki játékosok közül ekkor csak a fiatal, NB1-es mérkőzésen most debütáló Andrikó Ádám volt eredményes. A végére 14 gólos különbség alakult ki, 35-21-es eredménnyel zárult a találkozó.

Az orosházi csapat így nem tudott előrébb lépni a tabellán, ráadásul közvetlen riválisaik közül a Dabas csapata a játéknap másik mérkőzésén döntetlennel távozott a Csurgó otthonából.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCOROSHÁZI FKSE-LINAMAR 35–21 (21–10)
Tatabánya: zárt kapuk mögött. V: Fekete T., Tóth D.
TATABÁNYA: Konecny – Hornyák P. 3, Ancsin 1, Sipos 3, ILYÉS 1, Győri M. 3 (2), MOLNÁR B. 7
Csere: Bozsovics 4, Debreczeni 1, ZDOLIK 5, Juhász Á., Hornyák B., Balogh Zs. 2, Szunajko 3, Nemes R. 2
Edző: Vladan Matics
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M. 1, Lele, Tóth K. 2, USAL 6, SAKIC 5, Lászlai 2
Csere: Majdán (kapus), Kancel, Bella 2, Kiss A., Molnár G. 1, Németh L. 1 (1), Andrikó 1, Arnóczki
Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 10. p.: 6–1. 16. p.: 12–5. 24. p.: 18–8. 38. p.: 25–13. 46. p.: 27–17. 56. p.: 34–20
Kiállítások: –, ill. 8 perc

Kiemelt kép forrása: OFKSE/Zsedényi Péter