Dimák Dávid a 4×200 méteres férfi felszíni váltóban ért el sikert Görögországban.

A  görög Ioannina városa ad otthont a 27. CMAS (Víz Alatti Tevékenységek Világszövetsége) Uszonyosúszó Európa-bajnokságnak.  A kontinensviadalra ezúttal 19 ország, 203 úszója nevezett, akik június 27-től négy napon keresztül, összesen 17 versenyszámban mérik össze gyorsaságukat a medencében.

A magyar válogatott 12 főből áll, 5 edző kíséretében. A csapat tagja az orosházi Dimák Dávid is, ő a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzője.

Szombaton a 4×200 méteres férfi felszíni váltóban a magyar csapat az előfutamban a 7. helyen végzett, a délutáni döntőre Hamlin Matthew helyére Mozsár Alex került. A személycsere jól sikerült, a váltó harmadikként ért célba. A váltó tagjai: Kornél Gruber, Dimák Dávid, Mozsár Alex és Bukor Ádám.
– Éles volt a küzdelem, végül a 3. helyen végeztünk. Nagyon örülök ennek az eredménynek. Vasárnap 50 méteres búvárúszásban és a 4×100 méteres váltóban állok rajthoz a verseny utolsó napján – nyilatkozta Görögországból az Oroscafe részére Dimák Dávid.

Az orosházi versenyző további eredményeivel később frissítjük cikkünket.

Kiemelt fotó forrása: Magyar Búvár Szakszövetség