Az 5. fordulót  rendezték  a megyei  II. osztályú labdarúgó bajnokságban. Az OMTK-ULE 1913 magabiztos játékkal hozta a szombati mérkőzést.

Az ULE trénere, Czollner Gábor a mérkőzés előtt elmondta, hogy nem sok információval rendelkezik a vendégcsapatról, ezért a legjobb tudásuk szerint kell készülni, hogy ne érje a csapatot meglepetés. Nos, nem érte. A gárda Buza vezérletével szinte kiütötte ellenfelét.

OMTK-ULE 1913 – Mezőmegyer SE      9 – 2        ( 6 – 2 )

Orosháza, Mátrai Sándor Stadion. 100 néző, vezette: Juhász L. (Ollé P., Halma S.)

OMTK-ULE: Marunák –Kovács D., Szabó N.,  Fejes – Kánya (Lövei),Barna (Pardi), Elekes, Buza, Horváth M.(Futaki) – Kasza (Farkas I.), Mucsi(Sindel). Edző: Czollner Gábor.

Mezőmegyer: Varró – Hajdú (Megyeri), Papp Á. (Gyebrovszki), Hidvégi, Nagy P., Nagy B., Szabó T., Pusztai, Laczó (Kmecz), Dowidat, Tóth M. Játékos-edző: Hídvégi Imre.

A 3. percben szerzett vendég találat nem okozott gondot a hazai fejekben, a 11. percben már a vendéglátóknál volt az előny, ami a mérkőzés végéig csak nőtt.

A gólok története:

3. perc: A hazai védelem megingását követően Laczó vitte kapura a labdát és gurított a kapus mellett a hálóba, 0-1.

5. perc: Buza 17 méteres szabadrúgásból  tekert  a sorfal felett a rövid felsőbe, 1-1.

11. perc: Szabó N. bal oldali beadását vágta Buza 10 méterről a hálóba, 2-1.

14. perc: Mucsi „esernyőzte meg” védőjét, majd a kapus felett is átemelte a labdát és passzolt az üres kapuba, 3-1.

17. perc: Buza 22 méteres szabadrúgása a sorfalat megkerülve jutott a kapu bal alsó sarkába, 4-1.

23. perc: Buza éles szögből lőtte ki a hosszú sarkot, a labda a kapufáról vágódott a hálóba, 5-1.

24. perc: Laczó birkózott két védő gyűrűjében, majd a labda Dowidathoz került, a játékos 2 méterről kotorta a hálóba a labdát, 5-2.

37. perc: Kasza harcosságának köszönhetően szerzett labdát és lőtt közelről a hálóba, 6-2.

Nem bírt a kék mezes ULE-val a Mezőmegyer (Fotó: Kecskeméti Krisztina)
Nem bírt a kék mezes ULE-val a Mezőmegyer (klikk a képre )Fotó: Kecskeméti Krisztina

71. perc: Elekes-Buza összjáték után Buza emelt a kapus felett a kapuba, 7-2.

75. perc: Elekes-Buza-Pardi háromszögezés végén Pardi emelt 6 méterről a jobb felső sarokba, 8-2.

81. perc: Elekes egy védőről lepattanó labdát lőtt 15 méterről a kapu jobb oldalába, 9-2.

Czollner Gábor: Érdekesen alakult a mérkőzés. A 3. percben bekapott gól szerencsére nem zavart meg minket, hanem erőt adott a folytatáshoz. Gratulálok a csapatnak a nagyarányú győzelemhez!

Az OMTK-ULE 1913 csapata szeptember 16-án Kétegyházán lép pályára. A találkozó kezdési ideje: 16 óra.