Sorozatban harmadik mérkőzését vesztette el a Rákóczi, ezzel kiszállt a dobogóért vívott harcból.

Mindkét fél számára sorsdöntő mérkőzésnek ígérkezett a szomszédvári rangadó. A Rákóczi számára – az utolsó két mérkőzés elvesztése után – csak a három pont megszerzése adhatott némi reményt az utolsó forduló előtt a dobogóra kerülésre. A komlósiak zárják a tabellát, számukra csak a győzelem jelentett menekülést a kiesés elől. A mérkőzés a komlósiak céljait hozta közelebb.

Rákóczi Vasas – Tótkomlósi    TC 1 – 2  (0 – 1)

Megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzés, Rákóczitelep, 150 néző.
Vezette: Szelezsán

Rákóczi Vasas: Lévai – Ludányi, Boros, Kiss Z. (Albert), Gulyás (Buza), Márki, Mazán, Simon R. (Sindel), Szabó Á., Nyéki, Tasi
Edző: Polyák László

Tótkomlós: Szabó A. – Kormányos Kristóf, Kormányos Károly (Horváth H.), Moszheim, Jámbor, Veres, Séhorcz (Lehoczki), Péli M., Kovács I., Péli T., László (Ibrányi)
Játékos-edző: Horváth Henrik

Az első negyed óra végén a vendégek gólt szereztek, de les címen a játékvezető érvénytelenítette – jogosan.

A 22. percben Péli lépett ki egy labdával, de a lövés pillanatában szögletre mentettek a védők.

A 34. percben Nyéki 20 méteres bombáját öklözte ki a vendégek kapusa.

A 43. percben ismét Péli szerezhetett volna gólt, lövését ezúttal Lévai védte, az ellentámadásból Mazán lőtte a fekvő védőkbe a labdát.

A 44. percben egy jobb oldali szögletet követően Moszheim fejelte  a labdát a kapu jobb oldalába, 0-1.

Nem sikerült a győzelem a fehérmezes hazaiaknak (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A 60. percben Boros 20 méteres lövése csattant a kapufán.

A 75. percben góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye. Egy beívelt szöglet után Kovács kezére pattant a labda, a játékvezető 11-est ítélt. A megítélt büntetőt Nyéki a jobbra mozduló kapus mellett a kapu közepébe gurította, 1-1.

A 84. percben Albert lőtt ígéretes helyzetben az oldalhálóba.

A 85. percben megszerezte a győztes gólt a vendég együttes. Kormányos K. jobb oldali beadását a hosszú oldalon érkező Péli T. passzolta a hálóba, 1-2.

A Rákóczi vereségével elbúcsúzott a dobogótól, a komlósiak viszont győzelmükkel elkerültek az utolsó helyről.

Polyák László: – Nagyszerű közönségünk előtt végig támadtuk a mérkőzést, ki is egyenlítettünk. A második vendég találat előtt a játékvezető szándékosan nézett el egy kezezést, aminek végén a vendégek gólt értek el.

A Rákóczi az utolsó fordulóban szombaton Vésztőre utazik.