- hirdetés -

Minden adott volt, így 1946 év elején írásba foglalták: ezentúl nem nagyközség, hanem város lehet Orosháza.

Fontos momentum volt településünk életében az 1946. január 1-jei dátum. Orosházához csatolták a szomszédos Szentetornyát és a vásárhelyi határból egy részt, megfelelő volt a település mezőgazdasági, kisipari, kiskereskedelmi fejlettsége, az oktatás, egészségügy színvonala, a közúti és vasúti hálózat. Mindezek alapján a belügyminiszter döntése értelmében városi rangot kaphatott Orosháza.

– Egy település életében jelentős mérföldkő a várossá válás. Ez jelzi, hogy fejlődik, és életképes hosszú távon. Orosháza hatalmas lehetőséget kapott 70 évvel ezelőtt, és élt is vele, a legnagyobb magyar faluból kialakult a mai város – mondta Dávid Zoltán polgármester.

70 év alatt nagyot változott Orosháza (Archív fotó: Melega Krisztián)
70 év alatt nagyot változott Orosháza (Archív fotó: Melega Krisztián)

 

– A paraszti-polgári kultúra mellett az 1950-es években kezdődött iparosodás hatására több ezer munkahely jött létre, mérnökök, munkások érkeztek, megnőtt településünk térségi szerepe, megváltozott arculata. A hét évtizeddel ezelőtti döntés Orosháza 272 éves történetének egyik legfontosabb állomása volt –  emelte ki a városvezető –, hiszen ez adott alapot a továbblépésre.

–  Nekünk, most itt dolgozó, alkotó orosháziaknak feladatunk, és kötelességünk tovább gyarapítani örökségünket, Orosházát, mert a fejlődés egy város életében soha nem állhat meg. Nem felejtettük el az elődöket, akik felépítették ezt a várost, sem pedig a célt: közösen tenni Orosháza fejlődéséért, valamennyi orosháziért. Mert ez a mi közösségünk, a mi városunk!

Ha a továbbiakban is értesülni szeretne a témában,
akkor lájkolja az OrosCafé Facebook-oldalát.