A 20. fordulóban a kiesés szempontjából a rivális bajaiakat fogadta az Orosháza FC. A múlt heti dabasi siker után sajnos ezúttal árnyékos oldalát mutatta a sárga-fekete csapat, aminek vereség lett a vége.
Orosháza FC – Bajai LSE 0–1 (0–1)

NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzés. Orosháza, 100 néző.
Vezette: Szilágyi S. (Kövér, Berecz)

Orosháza: Könyves – Kerekes, Szabó N., Makra, Füredi – Ferenczi (Szűcs, 60.), Bozsóki (Kránitz, 75.) – Libor (Sajti, 46.), Styecz, Juhász – Nikolics
Játékos-edző: Makra Zsolt

Baja: Orbán – Turi (Pintér, 69.), Knap, Ács (Szádeczky, 87.), Illés – Lógó, István – Szabó Sz., Pump, Harnos – Sibinger
Edző: Evanics Zoltán.

Gólszerző: Ács (20.)

Az Orosháza a viharos erejű széllel szemben kezdte a mérkőzést. Kiegyenlített első negyedóra végén Ferenczi labdáját Nikolics 5 méterről a kapusba lőtte. A 20. percben váratlanul szerzett vezetést az addig passzív Baja, miután egy távoli lövés kipattant Könyvesről, és Ács három lépésről a hálóba passzolta a labdát, 0–1. Az erős szél miatt nem alakult ki folyamatos játék, a Baja tördelte azt, a hazaiak pedig nem tudtak a kapujukig eljutni.

Fotó: Kecskeméti Krisztina
Árnyékos oldalát mutatta most a hazai csapat, vereség lett a vége (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

A szél támogatásával az OFC kezdeményezett többet a második félidőben, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani. Az egyetlen lehetőség Ács előtt adódott, aki a 67. percben kilépett a védők közül, de kecsegtető helyzetben mellé lőtt.

A foci örök igazsága ezúttal is érvényesült: kapura lövés nélkül nincs gól, illetve eredmény.

Jók: Szabó N., ill. Lógó, Szabó Á., Illés.

Makra Zsolt: – A görcsös akarás botrányos játékot szült. A bekapott gól után nem tudtunk újítani.

Evanics Zoltán: – Végig mezőnyfölényben játszottunk, a mi akaratunk érvényesült.

Az Orosháza FC április 4-én Szekszárdon javíthat.