Kvasznovszky József tanítványai remek helyzetkihasználással kilenc gólig jutottak a mérkőzésen.

Orosháza FC – Makó FC 9 – 1 (4 – 1)

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Orosháza, Mátrai Stadion. 50 néző.
Vezette: Szatmári F., Brusznyiczki.

Orosháza: Könyves – Szűcs, Huszár, Makra, Szabó N. – Styecz, Medvegy, Fülöp, Végh, Füredi – Lovas T. Játszott még: Bordás, Miklós M., Bozsóki, Juhász, Szélpál, Ferenczi
Edző: Kvasznovszky József.

Makó: Czirbus – Kalász, Sarnyai, Varga Cs., Graur – Mátó, Kovács, Bakos T., Tóth T. – Bány, Tóth A. Játszott még: Varga V., Horváth, Czebe, Palotás, Köteles
Edző: Frank Csaba

Lejátszotta ötödik előkészületi mérkőzését az Orosháza FC labdarúgó csapata. Ezúttal a Csongrád megyei I. osztályú bajnokságban szereplő, egykoron szebb napokat látott Makó FC látogatott a Mátraiba.

10. perc: Szűcs D. közeli lövése kipattant Czirbus kapusról, a labdát Styecz belsőzte közelről a hálóba, 1-0.

27. perc: Végh szabadrúgása „jött ki” a portásról, ismét Styecz pofozta 3 lépésről a hálóba a labdát, 2-0.

39. perc: Végh szögletét Füredi csúsztatta fejjel a hosszú sarokba, 3-0.

40. perc: Medvegy bal oldali beadását Lovas T. lőtte a hálóba, 4-0.

43. perc: Bány kapott egy ajándék labdát a védőktől, a rutinos játékos a kapust kicselezve gurított a kapuba, 4-1.

A szürke pólós OFC kilencet vágott ellenfelének (Fotó: Kecskeméti Krisztina)

47. perc: Szabó N. labdáját Medvegy rúgta az ötös sarkáról a hosszú sarokba, 5-1.

49. perc: Styecz jobb oldali beadását Lovas T. csúsztatta fejjel a hosszú sarokba, 6-1.

75.perc: Styecz remek mélységi passzával Szélpál iramodott kapura és gurított a kapuba, 7-1.

78. perc: Füredi bal oldali beadását Styecz passzolta 4 lépésről a hálóba, 8-1.

88. perc: Styecz lépett ki a védők gyűrűjéből és gurított a bal alsó sarokba, 9-1.

Kvasznovszky József: – A hétfői mélyponttal ellentétben ma frissen mozogtunk és ez az eredményben is megnyilvánult.

Frank Csaba: – A mérkőzés elérte célját, a jobbik csapat nyert.

Az OFC augusztus 2-án a Mátraiban fogadja a SZEOL SC csapatát. A találkozó kezdési ideje: 10 óra.