Igaz, csak felkészülési meccsen, de akkor is meglepetés a megyei I-es csapat győzelme az NB III-as gárda ellen.

Előkészületi mérkőzésen csapott össze a két helyi futballcsapat július 28-án. Dávid és Góliát harcát Dávid nyerte.

Orosháza FC – Rákóczi Vasas 3 – 4 (1 – 2)

Felkészülési labdarúgó mérkőzés, Gyopáros, műfüves pálya, 50 néző.
Vezette: Szatmári F. és Brusznyiczki

Orosháza FC: Bordás – Szűcs,Ferenczi, Szabó N.,Medvegy – Huszár,Bozsóki, Styecz, Libor – Lovas T., Juhász N.
Játszott még: Könyves,Miklós M., Gulyás, Füredi, Végh, Baranyai, Fülöp
Edző: Kvasznovszky József

Rákóczi: 1.félidő: Lévai – Egry, Dávid, Ludányi, Sajti – Szabó Á., Buza, Nyéki – Mazán, Tasi, Kánya
2.félidő: Lévai – Anda, Németh, Ludányi, Berta – Szabó Á., (Vili), Buza, Nyéki (Gyarmati) – Mazán (Greman), Tasi, Kánya (Simon R.)
Edző: Polyák László.

27. perc: Tasi 22 méterről lőtte ki a bal felső sarkot, 0-1.

38. perc: Egy jobboldali keresztlabdát Medvegy gurította az ötös sarkáról a hosszú sarokba, 1-1.

41. perc: Tasi előzte meg a kapujából kifutó Könyvest és gurított éles szögből a hálóba, 1-2.

47.perc: Medvegy mintegy 28 méterről bombagólt ragasztott a bal felső sarokba, 2-2.

54.perc: Tasi emelte Könyves kapus felett a hálóba a labdát, 2-3.

83. perc: Baranyai lapos bal oldali beadását Lovas belsőzte 3 lépésről a kapuba, 3-3.

89. perc: Jobb oldali beadás üresen találta Gyarmatit, a fiatal játékos habozás nélkül rúgta a labdát a jobb alsó sarokba, 3-4.

Kvasznovszky József: – Egy Tasival jobb volt a Rákóczi.

Polyák László: – Végig fegyelmezetten játszott a csapat és külön öröm, hogy erősebb ellenféllel szemben is ilyen eredményesek tudtunk lenni. Voltak kiemelkedő teljesítmények minden csapatrészben. Remélem a bajnokságban is ilyen hozzáállással fogunk játszani.

Az OFC amennyiben az időjárás nem szól közbe, július 30-án 17.30 órakor a Makót fogadja a Mátraiban. A Rákóczi július 31-én Csongrádon lép pályára 18.30 órakor.