Óriási csatában, 2-1 arányban győzött a Kvasznovszky legénység a tavalyi első Soroksár ellen.

Lejátszotta első NB III-as mérkőzését az újjáalakult Orosháza FC csapata. Az 1. fordulóban a tavalyi bajnok, a volt NB I- es játékosokkal teletűzdelt Soroksár együttesét fogadta az OFC a Mátrai stadionban.

Orosháza FC – Soroksár FC 2 – 1 ( 1 – 0 )

NB III-as bajnoki labdarúgó mérkőzés, Orosháza, Mátrai stadion, 400 néző.
Vezette: Kovács G. ( Berecz A., Török S.)

Orosháza: Bordás – Styecz, Makra, Huszák, Bálint, Szabó N. – Albert L. (Szabó B. 87. perc), Ferenczi(Gulyás 86. perc), Füredi, Nyéki (Kormányos 89. perc)- Csák Z.
Edző: Kvasznovszky József.

Soroksár: Tarczy- Kincses, Pandur. Farkas, Tóbiás – Lannert, Lisztes, Nyilas, Kocsis F.(Szabó R.57. perc)- Lovrencsics. Márkus.
Edző: Varga Attila.

A Soroksárban Tarczy, Kincses, Pandur, Lisztes, Lannert, Márkus személyében hat NB I-et megjárt labdarúgó ellen vette fel a küzdelmet a négy ifjúsági játékossal felálló (további négy játékos ült a kispadon) Orosháza.

A 3. percben Makra szögletét a hosszú oldalon érkező Csák Z. bólintotta két lépésről a hálóba, 1-0.

A 82.percben egy jobb oldali beadás után Márkus belsőzte a kapuba a labdát, 1-1.

A 90.percben Makra előreívelt szabadrúgását Szabó Norbert fejelte 16 méterről a jobb felső sarokba, 2 – 1.

A sárgamezes orosháziak maguk alá gyűrték erősebb ellenfelüket (klikk a képre) Fotók: Melega Krisztián

Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a Soroksár kapujához szegezte az Orosházát, de Bordás vezetésével hősiesen állták rohamot a 82. percig. Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a hosszabbításban a két napja lázas beteg Szabó Norbert fejese három pontot ért.

A papírformát meghazudtolva az Orosháza – hét ifjúsági játékossal – a forduló meglepetését okozva jutott a három ponthoz.

Kvasznovszky József: – Mezítlábas, amatőr csapatunk felborította a papírformát és megérdemelten verte meg a profi körülmények között élő és dolgozó Soroksárt.

Varga Attila: – Megvertük saját magunkat.

Az Orosháza FC augusztus 25 – én Szekszárdon lép pályára.